Reinstalacja, brak dysków twardych...?

Próbuję zrobic reinstalację ale nie mogę przejśc do kroku trzeciego bo przy drugim pokazuje się komunikat, że nie ma dysków twardych i nic już więcej zrobic nie moge , mam 4 partycje.O co chodzi , jak sobie z tym poradzic ?

Użyj opcji szukaj i poczytaj.

Ale mi doradziłeś :shock: chociaż jakiś link byś podał po to jest chyba forum aby pomagac a nie mądrować się, że trzeba poczytać ( uwielbiam takie odpowiedzi). Aby poczytać to trzeba mieć dużo wolnego czasu … a ja muszę to zrobić szybko.

Chcę jeszcze dodać, że nie znam się na komputerach a jedynie na korzystaniu z nich dlatego pytam i oczekuję jasnej podpowiedzi!

A poza tym jak mam wpisać pytanie ? O co zapytać aby uzyskać jakąś odpowiednią odpowiedź ?

Aby coś robić trzeba mieć minimalne pojęcie o tym co się robi.

np

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … a0c81f3f69

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … try1733362

hasł0 dla szukajek i czytaj:

instalacja systemu na dysku sata

Witam

Czy komunikat wygląda tak

?

Jaki dysk ?

Jaka płyta główna ?

Minimalne pojęcie mam ale …to zbyt mało gdy pojawiają się sytuacje ponad nasze umiejętności, wtedy dobra rada może nas nauczyć czegoś nowego…a jeśli się nie uda to…srwis ! :?

Uzi, dokładnie tak…

afb6536127479810m.jpg

to dane dotyczące mojego komputera, nie wiem czy o to chodziło…

Dokładniej to chodziło mi model płyty głównej i dysku twardego.

Posiadasz płytę ze sterownikami do płyty głownej ?

Jeśli tak to poszukaj sobie na niej sterowników do sata,zgraj na dyskietkę jeśli nie masz płytki poszukaj owych sterowników na internecie.

Podczas instalacji windowsa naciśnij F6 (na dole bedziesz miał napsiane dokładnie w którym momencie)wkładasz dyskietkę instalujesz stery i dalej nie powinno być problemu z zainstalowaniem windowsa.Chyba że problem leży w złych ustawieniach w biosie lub podpięcia dysku.Może ci się zdażyć że nie zadział ci F6 ale pózniej powinna wyskoczyć informacja że instalator nie znalazł odpowiednich sterowników wtedy poprosi o włożenie dykietki ze sterami dalej bedziesz miał napisane co i jak.

5ba290cbcbd9e320m.jpg

:? jak mam szukać tych sterowników , nie wiem jak one się nazywają ?

Próbowałam ale nie udało się , za dużo wątpliwości.

I co to jest dotyczące pamięci TRIAL VERSION ??? :shock:

Proszę

Dzięki, ja znalazłam coś takiego ale nie chciało się zmieścić na dyskietce…Mam to rozpakować wskazująć miejsce docelowe - dyskietka czy tylko po rozpakowaniu coś wybrać i skopiować na dyskietkę.