Reinstalacja laptopa - niezainstalowane urządzenia

(Ozi2004) #1

Witam

Dzisiaj robiłem koledze reinstalacje Xp na jego laptopie (Asus A6000 A6km), wszystkie sterowniki przygotowałem sobie wcześniej z nadzieją, że wszystko będzie działać.

Wszystkie stery pobrałem ze strony asusa (niestety nie da się wstawić bezpośredniego linku do tych sterów).

Nie pobierałem jedynie "BIOS (3) [Archiwa BIOS]" i "BIOS-Utilities (3)", nie chciałem się bawić w zmianę biosu, jeszcze bym mu musiał laptopa odkupywać :lol:

No ale przejdźmy do rzeczy, (pawie)wszystkie stery wraz z Windowsem zainstalowały się bezproblemowo, z wyjątkiem sterów i oprogramowania do Bluetootha. Przy instalacji (56%) program prosi o podłączenie urządzenia bluetooth, wszystko fajnie tylko jest jeden problem... nie wiem jak niby mam włączyć tego niebieskiego zęba, nie ma go nigdzie ani w "menadżerze urządzeń" ani w panelu sterowania, nie pamiętam nazwy ale było tam urządzenie Irda (które nawet działa). Na klawiaturze, ani na obudowie laptopa nie znalazłem przycisków odpowiadających urządzeniu Bluetooth, już nawet zwątpiłem czy on w ogóle jest w laptopie, google powiedziały że niestety jest :frowning:

Żeby nie było za łatwo w Menadżerze pod znakiem zapytania (bez sterowników) są urządzenia o nazwie:

"Podstawowe urządzenie systemowe" - super 8) We właściwościach dowiedziałem się że lokalizacją jest magistrala pci0, a stery do karty graficznej od asusa były wgrywane...

"USB 2.0" - usb działa, nie wiem w jakim standardzie ale działa. Oprogramowanie od Asusa "USBFILTER_XP_090304" wgrywałem, lecz nie przyniosło to żadnego efektu.

Można powiedzieć, że się "troszeczkę" rozpisałem :slight_smile: Z góry wielkie dzięki za opowiedz.

(Adalbert) #2

http://pl.asus.com/products.aspx?modelm ... 3=134&l4=0 - ja tu nie widzę Bluetootha...

Spróbuj Live Update.