Reinstalacja na laptopie


(anka skakanka) #1

:smiley: Witam. Moja wiedza z zakresu komputerow jest prawie żadna....proszę więc o szczególną wyrozumialość i czytelną dla mnie informację.

:smiley: Posiadam w domu komputer stacjonarny i laptop. Do legalnego systemu w stacjonarze mam płytkę do reinastalacji. System to WINDOWS XP SP1 bez serwis paka2. Do laptopa płytki nie otrzymałam, ale umieszczono na nim klucz z numerem licencyjnym . System na laptopie to także WINDOWS XP lecz z serwisem pakiem2. Czy mogę do reinstalacji użyć płytki (legalnej) od systemu z komputera stacjonarnego wpisując legalny klucz umieszczony na laptopie? Dziękując za ewentualne porady życzę miłego dnia

Anka


(levisek82) #2

Jeśli Windows XP twój to nie wersja OEM to tak musisz tylko wpisać CD-keya taki jaki jest teraz na laptopie


(system) #3

Dokładnie levisek82 , musisz wiedzieć jaką masz wersję Windows: OEM czy BOX. Po za tym, jeśli do notebooka nie dostałaś płyty to możliwe, że system masz na ukrytej partycji Recovery i z niej właśnie musisz wówczas zainstalować system od nowa. Sprawdź to, dodając do siebie pojemności wszystkich partycji na komputerze. Jeśli dadzą one wielkość w GB, taką jaką powinien mieć dysk, to nie masz ukrytej partycji, jeśli natomiast będzie mniej o jakieś parę GB to masz. Wówczas napisz, a napiszę Ci jak zainstalować z niej system. Aha, napisz, jeszcze model notebooka.

Pozdrawiam :wink:


#4

anka skakanka , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.


(anka skakanka) #5

:smiley: Dzień dobry. :smiley: levisek ,82 misiu 134... dziekuję za zainteresowanie się tematem i odpowiedź. Proszę o pomoc i podaję dane laptopa.

acer- TravelMate 2312LM_L 1,4 GHz FSB. 1MB L2 cache. Wiem, że jest ukryta partycja z systemem i instaluje się przez acer menager. Ja już próbowałam zrobić w ten sposób reinstalację...z pozornym sukcesem. Jednak po włączeniu przegladarki internet explorer-przeglądarkę "wyrzucało" i otrzymywałam komuniakat o błędzie iex i polecenie wysłania raportu do Microsoft-u. Wasze wskazówki będą dla mnie doskonałą pomocą i cieszę się, że tak chętnie oferujecie pomoc. Jeszcze raz dziękuję.....czekając na odpowiedź.

Anna


(system) #6

Najlepiej by było gdybyś podała dokładną treść błędu wywalanego przez IE. Być może to on właśnie powoduje problemy, a z drugiej strony można przecież skorzystać z inne przeglądarki np z liska. :slight_smile: Możliwe również, że coś się uszkodziło na ukrytej partycji, choć mało prawdopodobne, wówczas możesz zadzwonić do Acera i poprosić, aby przysłali Ci kopię systemu na płycie. Wtedy zainstalujesz sobie z płyty, tak jak normalnie.

Pozdrawiam :wink: