Reinstalacja na laptopie

:smiley: Witam. Moja wiedza z zakresu komputerow jest prawie żadna…proszę więc o szczególną wyrozumialość i czytelną dla mnie informację.

:smiley: Posiadam w domu komputer stacjonarny i laptop. Do legalnego systemu w stacjonarze mam płytkę do reinastalacji. System to WINDOWS XP SP1 bez serwis paka2. Do laptopa płytki nie otrzymałam, ale umieszczono na nim klucz z numerem licencyjnym . System na laptopie to także WINDOWS XP lecz z serwisem pakiem2. Czy mogę do reinstalacji użyć płytki (legalnej) od systemu z komputera stacjonarnego wpisując legalny klucz umieszczony na laptopie? Dziękując za ewentualne porady życzę miłego dnia

Anka

Jeśli Windows XP twój to nie wersja OEM to tak musisz tylko wpisać CD-keya taki jaki jest teraz na laptopie

Dokładnie levisek82 , musisz wiedzieć jaką masz wersję Windows: OEM czy BOX. Po za tym, jeśli do notebooka nie dostałaś płyty to możliwe, że system masz na ukrytej partycji Recovery i z niej właśnie musisz wówczas zainstalować system od nowa. Sprawdź to, dodając do siebie pojemności wszystkich partycji na komputerze. Jeśli dadzą one wielkość w GB, taką jaką powinien mieć dysk, to nie masz ukrytej partycji, jeśli natomiast będzie mniej o jakieś parę GB to masz. Wówczas napisz, a napiszę Ci jak zainstalować z niej system. Aha, napisz, jeszcze model notebooka.

Pozdrawiam :wink:

anka skakanka , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

:smiley: Dzień dobry. :smiley: levisek ,82 misiu 134… dziekuję za zainteresowanie się tematem i odpowiedź. Proszę o pomoc i podaję dane laptopa.

acer- TravelMate 2312LM_L 1,4 GHz FSB. 1MB L2 cache. Wiem, że jest ukryta partycja z systemem i instaluje się przez acer menager. Ja już próbowałam zrobić w ten sposób reinstalację…z pozornym sukcesem. Jednak po włączeniu przegladarki internet explorer-przeglądarkę “wyrzucało” i otrzymywałam komuniakat o błędzie iex i polecenie wysłania raportu do Microsoft-u. Wasze wskazówki będą dla mnie doskonałą pomocą i cieszę się, że tak chętnie oferujecie pomoc. Jeszcze raz dziękuję…czekając na odpowiedź.

Anna

Najlepiej by było gdybyś podała dokładną treść błędu wywalanego przez IE. Być może to on właśnie powoduje problemy, a z drugiej strony można przecież skorzystać z inne przeglądarki np z liska. :slight_smile: Możliwe również, że coś się uszkodziło na ukrytej partycji, choć mało prawdopodobne, wówczas możesz zadzwonić do Acera i poprosić, aby przysłali Ci kopię systemu na płycie. Wtedy zainstalujesz sobie z płyty, tak jak normalnie.

Pozdrawiam :wink: