Reinstalacja systemu a brak klucza

Chciałem se zrobić format ale wsykakuje włóż nośnik  instalacyjny lub odzyskiwania systemu windows a z tego co widziałem na yt jak zrobię takie coś będę musiał pózniej podać jakiś klucz którego nie mam proszę o pomoc bo chcę zrobić format bo lagują mi gry itd

Urządzenie kupowałeś z systemem preinstalowanym czy system dokupiłeś oddzielnie? W pierwszym przypadku klucz jest zapisany w BIOSie (UEFI) i nie musisz się martwić o jego wprowadzenie podczas instalacji. W drugim pozostaje ci jego odczytanie z systemu bądź z naklejki COA.

 

 

nwm nie znam się na tym  o co chodzi z preinstalowanym na pewno nie dokupowalem nic oddzielnie :D 

czyli nie będę musiał wprowadzić klucza ? jak zrobie format ? 

ale nie moge zrobić bo pisze włoz noskin instalacji lub systemu windows czy cos takiego o co chodzi

Zacznij pisać konkretnie i po polsku a może doczekasz się pomocy.

Preinstalowane oprogramowanie

Zacznij używać określeń, które nie wprowadzają w błąd. Nie “format” bo taka czynność nie istnieje.
Chcesz prawdopodobnie zrobić re/instalacje systemu. 
Podaj typ komputera - czy to jest laptop, czy może stacjonarny “markowy” lub tzw składak. Bez tych informacji nikt Ci nie poda prawidłowej odpowiedzi.
I pamiętaj nie żaden “format, formata” tylko instalacja lub reinstalacja systemu.

to jest laptop 

 

Wow! I jesteś pewien, że to nie z tego powodu gry “lagują”, tylko z powodu systemu operacyjnego ?

xD metin nawet na słabym by poszedł xDD a ja chcę oczyścić dyski itd reinstalacje jak to wyżej napisali bo nie ma takiego czegos jak foramat za duzo smieci mam na dyskach itd

Zgaduję, że na dysku masz partycję recovery, zajrzyj więc do instrukcji i przeczytaj jak przywrócić system do stanu fabrycznego, albo pożycz od kogoś nośnik z systemem i zainstaluj go na czysto. Klucz masz zapisany w BIOSie (UEFI) więc nie potrzebujesz się o niego martwić.

 

jak btrałem ustawienia zaawansowane to było tam coś takiego jak recovery 

i co to przywraca system do stanu fabrycznego i nie będę musiał odnowa sterowników instalować ? 

Czy instalowałeś sterowniki gdy kupiłeś laptopa? Jestem przekonany, że nie robiłeś tego.
Wtedy też pierwsze uruchomienie systemu następowało z tej partycji recovery.

 

System na partycji recovery jest gotowym, kompletną wersją instalacyjną systemu przygotowaną przez producenta laptopa do instalacji dokładnie na danym modelu.

 

Wiesz, ze jest coś takiego jak instrukcja obsługi i należy ją przeczytać przed uruchomieniem urządzenia jeśli nie ma się podstawowego pojęcia o jego użytkowaniu? W niej jest opisane do czego służy funkcja recovery i jak należy jej używać. 

 

czyli w skrócie moge normalnie reinstalować system przez recovery i nie będę musiał instalować sterowników bo sam nie instalowałem przy zakupie :smiley:

 

to jak normalnie mogę robić tą reinstalacje coś pomoże z lagami itd ? 

Jak przeczytasz instrukcję to reinstalację możesz zrobić.

Tak, nie, być może. Wiedząc tylko, że masz jakiegoś laptopa, bez znajomości jego specyfikacji nie oczekuj konkretnej odpowiedzi.