Reinstalacja systemu a laptop toshiba

(Kriston Pl) #1

witam, kolega poprosił mnie o reinstalacje sytemu vista home, pytanie jest następujące: Czy jak wgram system z mojej płyty i podam jego klucz to się zainstaluje? Kolega twierdzi że nie miał płyty w pudełku kod do windy jest na obudowie naklejony, a może winda jest na ukrytej partycji, jak na netbookach. Jak to sprawdzić?

(Agatonster) #2

abemus ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(pakierhakierxd) #3

sprawdź w zarządzaniu dyskami czy jest dodatkowa partycja taka inna na której nie można nic zapisywać

możesz zainstalować ze swojej płyty i wpisać klucz ale będzie trzeba instalować sterowniki itp.

klucz powinien pasować

(Pawbrotm) #4

Jak najbardziej możesz zainstalować system ze swojej czystej płyty. System na pewno jest na ukrytej partycji, ale ja bym tego nie używał - jak raz tego użyłem, to wywaliło mi wszystkie partycje i na dodatek po tej "reinstalacji" dostajesz system pięknie zaśmiecony crapware'em. Sam swego czasu na swojej Tośce reinstalowałem Vistę używając zwykłej płyty instalacyjnej. Tylko zawsze podawałem klucz po instalacji (nie podczas) - gdyż gdy raz podałem podczas instalacji system nie chciał się aktywować, a po podaniu po instalacji aktywował się. Dziwne, ale tak było.

(Piotrkijak) #5

Zainstaluj najlepiej ze swojej płyty i podaj jego klucz. Może i, a raczej na pewno Vista jest na partycji, ale nie ma sensu jej przywracać, bo toshiba z tego co się nie myle zapycha Vistę mnóstwę śmieci, typu wersje trial programów itp. przez co system wolno pracuje.