Reinstalacja systemu a laptop toshiba

witam, kolega poprosił mnie o reinstalacje sytemu vista home, pytanie jest następujące: Czy jak wgram system z mojej płyty i podam jego klucz to się zainstaluje? Kolega twierdzi że nie miał płyty w pudełku kod do windy jest na obudowie naklejony, a może winda jest na ukrytej partycji, jak na netbookach. Jak to sprawdzić?

abemus ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

sprawdź w zarządzaniu dyskami czy jest dodatkowa partycja taka inna na której nie można nic zapisywać

możesz zainstalować ze swojej płyty i wpisać klucz ale będzie trzeba instalować sterowniki itp.

klucz powinien pasować

Jak najbardziej możesz zainstalować system ze swojej czystej płyty. System na pewno jest na ukrytej partycji, ale ja bym tego nie używał - jak raz tego użyłem, to wywaliło mi wszystkie partycje i na dodatek po tej “reinstalacji” dostajesz system pięknie zaśmiecony crapware’em. Sam swego czasu na swojej Tośce reinstalowałem Vistę używając zwykłej płyty instalacyjnej. Tylko zawsze podawałem klucz po instalacji (nie podczas) - gdyż gdy raz podałem podczas instalacji system nie chciał się aktywować, a po podaniu po instalacji aktywował się. Dziwne, ale tak było.

Zainstaluj najlepiej ze swojej płyty i podaj jego klucz. Może i, a raczej na pewno Vista jest na partycji, ale nie ma sensu jej przywracać, bo toshiba z tego co się nie myle zapycha Vistę mnóstwę śmieci, typu wersje trial programów itp. przez co system wolno pracuje.