Reinstalacja systemu a licencja Ofice 2007 Home&Student

Witam!

Planuję w najbliższym czasie format dysku, a następnie reinstalację systemu. Mam na tym systemie zainstalowany Microsoft Office 2007 Home&Student (legalny, kupiony w sklepie, licencja na 3 kompy) no i chciałbym, aby podczas jego instalacji na nowo zainstalowanym systemie nie stracić kolejnej z trzech licencji. Czy jest możliwości, aby w jakiś sposób “przenieść” aktualną licencję, np. poprzez kopiowanie jakiś wpisów z rejestru lub jakimś programem?

Nie stracisz żadnej licencji jeżeli pakiet zainstalujesz na tym samym komputerze co był poprzednio.

Po prostu sformatuj komputer, a potem zainstaluj go Office na starym komputerze z tym samym kluczem.

Nie masz się czego obawiasz - sam mam identyczną licencję i swego czasu co chwila robiłem format, na zmianę na różnych komputerach i nigdy nie miałem problemu z aktywacją Office czy Windowsa.

Legalny masz, licencja OEM przywiązuje się do komputera a nie do systemu więc nie masz się czego obawiać.

Od razu dodam, że jeśli chcesz przeinstalować swój system na inny - np. zrobić upgrade z Windows XP na Windows 7 możesz to robić, bez obawy, że stracisz kolejną licencję Office. Wymiana systemu i instalacja Office na tym samym kluczu w nowym systemie, ale w starym komputerze jest jak najbardziej legalna.

Bzdura, Ofice 2007 Home&Student jest wersją box i może sobie do woli instalować na każdy komputer, nie przekraczając jednocześnie 3 instalacji.

Ogólnie zgadza się, ale nie w tym konkretnym przypadku. czytaj wyżej.

Microsoft Office 2007 Home &Student - jest to licencja BOX z możliwością instalacji na 3 stanowiskach, a nie żadne OEM.

Czyli w końcu stracę tą licencję, czy nie? Jak tak, to da się ją jakoś “przenieść”?

I oczywiście mam licencję BOX.

A kto pisał o OEM że wytykasz mi bzdurę ??

Chyba nie ja :stuck_out_tongue:

Napisałem ze nie straci kolejnych licencji jak zainstaluje na tym samym :stuck_out_tongue:

A ktoś wie, jak to dokładnie jest technicznie? Bo Windows się przypisuje do płyty głównej, a Office?

Nie jest tak dokładnie tu nie ma znaczenia czy to Windows czy to Office, tylko czy jest to wersja OEM czy BOX.

Właśnie, coś mi przypomiałeś… Na tym forum, w jakimś wątku, było coś napisane, że wersja BOX Windowsa może działać tylko na jednym komputerze na raz, ale na jakim chce. Czyli mam rozumieć, że po odinstalowaniu wersji BOX Office’a z jednego komputera tak jakby zyskuję tą licencję na nowo?

Tak jak odinstalujesz to masz znowu masz na licencje na 3 stanowiska bo jest to BOX :slight_smile:

Aha, no to dzięki.

A czy jeżeli nie odinstalowałem tego pakietu office np. przez dodaj/usuń programy tylko po prostu zrobiłem formata i zainstalowałem nowego windowsa (teraz 7 wcześniej vista - oba oryginalne) to tracę te jedną z trzech licencji? Mam tego office dla użytkowników domowych, na 3 komputery, wersja BOX. Z góry dzięki za odp. :slight_smile:

Nie nie tracisz, ponieważ w danym momencie danej chwili MS Office 2007 dla Użytkowników Domowych nie może być zainstalowany na na więcej niż 3 komputerach tak mówi licencja tego produktu.

Cześć,

piszecie, że licencji się nie straci w momencie reinstalowania systemu itp. Miałem zainstalowanego Offica na 3 komputerach. Właśnie wymieniłem jeden komputer na “nowszy model”. Mówicie, że Office jest przypisany do komputera czy to znaczy, że wraz z wyrzuceniem komputera na śmietnik tracę licencję?

Jeżeli tak nie jest to zwracam się z zapytaniem co należy zrobić aby zainstalować Offica (z zakupionego pakiety) na “tym” nowym komputerze [zakładając oczywiście, że sumarycznie Office był by używany na 3 komputerach].

Pozdrawiam

adams

Gdzie to wyczytałeś ? Czy Ty umiesz myśleć ? Przecież już jaśniej się nie da

Fakt, przeczytałem temat pobieżnie. Następnym razem lepiej się przygotuje do zadawania pytań.

W obecnej sytuacji wiem, że jest to wersja BOX, pytanie moje miało bardziej dotyczyć tego jak to zrobić żeby teraz “przenieść” Offica na inny komputer. Z racji, że mamy dzisiaj sobotę, a czat, linia telefoniczna i mail Pomocy Technicznej “działają” w dni robocze, chciałem się upewnić czy nie istnieje jakiś inny sposób dezaktywacji kopii Offica niż przez kontakt z Obsługą.

W każdym razie dzięki za zainteresowanie.

W tej sytuacji trzeba poczekać do poniedziałku i im to zgłosić.

I nie chodzi o dezaktywację, tylko o przeniesienie licencji na inny sprzęt.

nie trzeba nigdzie dezaktywować, po prostu odinstalowujesz z jednego komputera i instalujesz na drugim, tak wygląda przeniesienie licencji jeśli masz wersje BOX i tyle

Wersja BOX na 3 stanowiska - w tym samym czasie może być tylko trzech “aktywnych” użytkowników na trzech różnych komputerach.

Licencja Box nie jest przypisana do komputera, a bardzo prosto mówiąc do stanowiska.

Po deinstalacji mamy możliwość przeniesienia ich na inny komputer z zachowaniem liczby wskazanej w licencji (jednostanowiskowe, trzy itp.)