Reinstalacja systemu bez płyty

Witam, 

 

Chciałabym wykonać formatowanie dysku ponieważ system zaczął sprawiać problemy. Wraz z formatowaniem konieczna będzie reinstalacja systemu. Kupiłam laptopa z zainstalowanym już systemem, z laptopem dostałam tylko naklejkę z kluczem licencyjnym, nie mam też żadnych dodatkowych płyt ze sterownikami czy czymś takim. Chciałabym wiedzieć jak wykonać formatowanie systemu, a potem jak reinstalować system posiadając jedynie klucz?  Dodatkowo czy będę musiała instalować osobno każdy sterownik systemu do mojego laptopa?  

System: Windows 7 home premium

Z góry dziękuję za odpowiedź 

Cześć,

 

Na dysku masz zapewne partycję recovery z której możesz przywrócić system do stanu fabrycznego. Ewentualnie przy pierwszym uruchomieniu laptopa należało wykonać płyty recovery z których można przywrócić system.

Szczegóły jak wygląda proces przywracania systemu do stanu fabrycznego znajdziesz w instrukcji od laptopa, albo na stronie producenta.

 

Możesz także pożyczyć płytę z systemem w takiej wersji na jaką posiadasz licencję i zainstalować z wykorzystaniem klucza spod laptopa. W tym jednak przypadku będziesz musiała zainstalować wszystkie sterowniki do laptopa samodzielnie.

A jak można sprawdzić czy laptop posiada tę partycję o której mówisz? 

Cześć,

Na przykład w taki sposób: Jak sprawdzić czy mam partycję recovery?

 

Podczas odpalania kompa wciskaj klawisz F9. Powinien się pokazać ekran na którym da się wybrać opcję przywróć system. Po przywróceniu masz (powinien być) kompletny system ze sterami i oprogramowaniem jakie dołożył producent (więc czasem trzeba powywalać nieco softu, zwłaszcza wersje TRIAL). Procedura wymaga czasu więc nie zostawiaj lapka na baterii.