Reinstalacja systemu bez płyty

(Harley_) #1

Witam, 

Chciałabym wykonać formatowanie dysku ponieważ system zaczął sprawiać problemy. Wraz z formatowaniem konieczna będzie reinstalacja systemu. Kupiłam laptopa z zainstalowanym już systemem, z laptopem dostałam tylko naklejkę z kluczem licencyjnym, nie mam też żadnych dodatkowych płyt ze sterownikami czy czymś takim. Chciałabym wiedzieć jak wykonać formatowanie systemu, a potem jak reinstalować system posiadając jedynie klucz?  Dodatkowo czy będę musiała instalować osobno każdy sterownik systemu do mojego laptopa?  

System: Windows 7 home premium

Z góry dziękuję za odpowiedź 

(rgabrysiak) #2

Cześć,

Na dysku masz zapewne partycję recovery z której możesz przywrócić system do stanu fabrycznego. Ewentualnie przy pierwszym uruchomieniu laptopa należało wykonać płyty recovery z których można przywrócić system.

Szczegóły jak wygląda proces przywracania systemu do stanu fabrycznego znajdziesz w instrukcji od laptopa, albo na stronie producenta.

Możesz także pożyczyć płytę z systemem w takiej wersji na jaką posiadasz licencję i zainstalować z wykorzystaniem klucza spod laptopa. W tym jednak przypadku będziesz musiała zainstalować wszystkie sterowniki do laptopa samodzielnie.

(Harley_) #3

A jak można sprawdzić czy laptop posiada tę partycję o której mówisz? 

(rgabrysiak) #4

Cześć,

Na przykład w taki sposób: Jak sprawdzić czy mam partycję recovery?

(witek-pl) #5

Podczas odpalania kompa wciskaj klawisz F9. Powinien się pokazać ekran na którym da się wybrać opcję przywróć system. Po przywróceniu masz (powinien być) kompletny system ze sterami i oprogramowaniem jakie dołożył producent (więc czasem trzeba powywalać nieco softu, zwłaszcza wersje TRIAL). Procedura wymaga czasu więc nie zostawiaj lapka na baterii.