Reinstalacja systemu bez utraty danych

Witam,

od jakiegoś miesiąca komputer zaczął mi zamulać, jest tu procek Intel Core 2 Quad 2.50 GHz, 4 GB ramu, ale bodajże obsługuje tylko 3GB, system 32 bitowy.

Wiem, że mogę tutaj wrzucić wersję 64 bit, ale jak to zrobić? Muszę zakupić drugiego windowsa 7 w wersji 32 bity? Kupiłem tego kompa to był już ten system, kupiłem go nowego. No i to dziwne, że jest 32 a nie 64 bity.

Komp mi zamula, czekam długo na otwarcie folderu itp., ostatnio nawet myszka sie przycina, cięzko coś robić jak myszka sie zatrzymuje i muszę czekać aż odmuli. :confused: Mam dysk 910 GB gdzie jest system, druga partycja do RECOVERY 20GB i dysk (kieszeń) zewnętrzny 931GB.

Chcę reinstalować system, ale jest tu też drugi profil (ojca), gdzie ma ważne dane do pracy itp., listy (maile), dokumenty itp… Więc tutaj pytanie. Jak skorzystać z RECOVERY, jak to działa i co zrobić żeby nie utracić żadnych danych, zainstalowanych programów i najważniejsze - maili z Outlooka.

Czyściłem kompa programem CCleaner, rejestr wyczyszczony itp., komp trochę przyspieszył, ale dalej zamula i nie nadaje się do pracy normalnej. Może jest inny sposób na “odświerzenie” samego systemu zamiast reinstalacji pomijając programy itp.?

użycie funkcji recovery spowoduje utratę wszystkich plików- zostanie przywrócony stan pierwotny (1 rozruch komputera).

najlepiej poprostu nagraj wszystkie dane które są Ci potrzebne na dvd i po formacie zgraj je spowrotem.

co do mulenia to może masz jakiegoś virusa/virusy? jaki masz antywirus?

aby mieć system 64bitowy musisz mieć nośnik z 64bitową wersją; nie trzeba ponownie kupować windows; pożycz od kogfoś kto ma płyte z wersją 64bit lub poprostu pobierz ją z neta co jednak odradzam gdyż taki system może być zainfekowany.

wersja 32bit obsługuje 3325mb RAM (również mam system 32bit i 4gb RAM (Viste ale to bez znaczenia)).

A jak zgrać listy z programu pocztowego?

Mam tą kieszeń 930 GB wolnego więc raczej nie potrzebne dvd ;p

Co do antywirusa to mam Kasperskiego.

Ja na starym kompie uzywalem pirackiego win 7 64bity mam go na drugim dysku który leży w szafie, czy mogę go zainstalować i aktywować system tymi danymi co dostałem do Windowsa 7 x32 ?

to było pobrane wraz z aktywatorem czy pobrałeś czyste iso niemodyfikowane i dopiero potem użyłeś aktywatora?

jest to ważna ponieważś modyfikowane iso (z dodanymi aktywatorami itp) mogło być też doposażone w wirusy/trijany itp. Sprawdż sumy czy się zgadzają z oryginalnymi iso, jeśli będą identyczne to możesz śmiało instalować z tej płyty.

antywirus ok. Możesz przeskanować tym: http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

zgrywanie emaili: http://email.about.com/od/outlooktips/q … k_Data.htm

potrzebne jeżeli chcesz użyć recovery-stracisz wszystkie dane-dysk będzie miał taki układ partycji jak był po zakupie pc.

Chyba że masz 2 lub więcej partycje i zamierzasz użyć czystej płyty nie recobery to wtedy przeżucasz dane na pozostałe partycje i formatujesz tylko C. Ile było partycji jak włączyłeś 1raz PC?

Jak włączyłem PC była 1 partycja systemowa ©. Do tej kieszeni dysk był dokupiony i jest on “pusty” więc mogę all co potrzebne na niego zrzucić. :]

Pobrałem czyste ISO, po instalacji systemu pobrałem aktywator i aktywowalem Windowsa. A w ogóle da się to aktywować? Mam oryginalnie zakupiony x32 bity, a zainstaluje x64 i nie będzie problemu z aktywacją i aktualizacjami ?

tak, możesz. Tylko dysk z partycją c w wypadku użycia recovery zostanie przywrócony do stanu oryginalnego.

tak, aktywacja przejdzie bez problemu. Jeżeli nie będzie chciał przyjąć instalator klucza poprostu go nie wpisuj-wpisz dopiero po instalacji w menu aktywacji Windows (ppm na komputer/właściwości/aktywuj system teraz)