Reinstalacja systemu bez utraty danych

Cześć, chcę przeinstalować system na nowo, ale czy można to zrobić tak, aby wszystkie programy z partycji która zostanie niesformatowana, były wykrywane przez świeży system?

W XP jest taka możliwość bo sam tak kiedyś zrobiłem więc pewnie w nowszych wersjach windows też będzie, nie zwróciłem uwagi na to przy instalowaniu windows 7.

Nie formatujesz partycji tylko pozostawiasz pliki jak są, musisz znaleźć odpowiednią opcję.

P.S. Pliki na partycji pozostaną ale to będą tylko pliki, a nie zainstalowane w systemie programy. Możesz zrobić reinstalacje systemu, wtedy wszystko pozostanie jak było tylko pliki systemu zostaną odświeżone. Niektóre programy mogą nie działać dopóki nie zainstalujesz wszystkich aktualizacji systemu.

nie da się pomyliło ci się z upgrade niestety tak się nie da niektóre programu będą działać inne nie to zalezy ile sowich plików miały w systemie i/lub w rejestrze wpisów

darmowe programy(freeware)tu więcej zadziała ale z płatnych to niewiele

Nie, jest to instalacja nakładkowa. Nie tracisz danych, lecz rejestr jest reinstalowany więc nie wszystkie programy działają :slight_smile:

Jeżeli dam naprawę systemu zamiast formata i instalacji świeżego, to programy zostaną tak jak były?

Tak, jednak nie odzyskasz pracy jak po formacie. Więc nie ma to sensu w przypadku prawidłowo działającego systemu (czyt uruchamia się, nie wywala żadnych błędów). Jeśli system działa to pozostaje optymalizacja, albo zapis danych w bezpiecznym miejscu i normalny format :slight_smile: