Reinstalacja Systemu - Kompletny brak sterowników

Witam

Niedawno zdarzyło mi się niestety zapomnieć hasła administratora, a ponieważ na komputerze nie miałem żadnych cennych danych (jedynie programy graficzne, gry komputerowe, pakiet office i parę innych) musiałem przeinstalować system windows ponownie (zgubiłem boota do zresetowania hasła). Mój system to windows 7. Po jego instalcji miałem rozdzielczość 800x600, ale ku memu rozczarowaniu w Rozdzielczości Monitora miałem maksymalnie 1200x1000, podczas gdy poprawna to 1600x1200. Kiedy naciskam przycisk Auto, to wyskakuje mi napis not-avaible. Prawdopodobnie karta graficzna też nie ma sterownika, też nie jest rozpoznawalna gdyż zamiast nazwy pokazuje mi się: Standardowa Karta Graficzna VGA. Nie mam także dźwięku na komputerze.

Nie wiem moja teoria jest taka, że są do prostu niezainstalowane lub brakuje do nich sterowników. Ja do grzebania w komputerze jak się okazało nie mam żadnych predyspozycji, więc nie chcę wszystkiego bardziej spaprać. Proszę was o radę jak to wszystko ponownie zainstalować?

Jeśli to stacjonarna skrzynka, to podaj firmę i model płyty głównej komputera. Jeśli laptop, to firmę i model laptopa.