Reinstalacja systemu, konfiguracja, instalacja sterowników

Jestem nowy w Windowsie i chce zrobić formata lecz mam takie zagadnienie wiec jak zrobię formata to czy będę miał potem neta czy mam coś zrobić? Sterowniki mam pobrać z żucić na płytę i zainstalować? 

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Ja radzę zadzwonić na jakiś serwis, jak nie masz pojęcia o podstawach, może taki serwisant Ci pokaże co i jak robić. Ja się uczyłem patrząc na kolegę który u mnie co tydzień przychodził przeinstalować system, może ktoś z Twoich znajomych będzie miał jakąś wiedzę.

Co do Twojego pytania, przeważnie formatowanie dysku następuje przy instalacji systemu, jak zainstalujesz system to zazwyczaj będziesz musiał instalować sterowniki, jeżeli to jest laptop to używasz do tego partycji recovery, po czym nie trzeba instalować sterowników. Bez sterowników w systemie, nie będzie Ci nic działać oprócz wyświetlania obrazu w dość niskiej rozdzielczości. Nie polecam Ci tego robić.

a jak bym zrobił tak ze zgram wszystkie mi pilnie potrzebne sterowniki format i winows i zas sternowniki było by dobrze>:P

zacznij od pisowni

a do formatowania i instalacji systemu lepiej kogoś poproś

MaRRAT123 Uprzejmie przypominam, że na forum piszemy w języku polskim, dlatego też proszę, skorzystać z przycisku Edytuj , następnie z opcji Użyj pełnego edytora, i dokonać korekty postu.

Jak uważasz, że będzie dobrze to śmiało próbuj, zawsze sobie powtarzałem, że komputera nie zepsuje do puki nie będę walić w niego młotkiem.

bart86 Nie wiem czy warto bo na wsi po 70zł od formatowania biorą :confused:

Jest może jakiś poradnik ze szczegółami jak formata zrobić itp

http://www.trochetechniki.pl/Jak-zainstalowac-Windows-7.-Instruktaz-krok-po-kroku,t,1050.html

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/installing-reinstalling-windows#1TC=windows-7

http://www.youtube.com/results?search_query=instalacja+%22Windows+7%22&sm=3

A jak z formatuje dyski itp i zainstaluje Windowsa to będzie mi działać stacja dysków dvd? czy jakieś sterowniki mi są potrzebne?:smiley:

Czyli jakie mam pobrać sterowniki do poprawnego działania?

Nie możesz teraz pobierać żadnych sterowników, bo masz system zainfekowany przez wirusa Ramnit.

Przeczytaj, co napisałem o plikach autorun na każdej partycji i urządzeniach typu pendrive:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/458491-zwolnienie-systemu-avast-wykrywał-wirusy/?p=2949051

Chyba, że masz płytę z sterownikami dołączoną przez producenta komputera, bo pliki na takiej płycie nie mogły zostać zainfekowane.

Bo to jest tak ze płytę mam z laptopa :stuck_out_tongue:  Laptop firmy ASUS.

To jak ja wgram tego Windowsa to jak ja mam pobrać sterowniki do neta grafiki itp?

Na płycie powinny być wszystkie sterowniki niezbędne do działania laptopa.

No to jest tak ze mam komputer i laptop wiec uda się zainstalować Windowsa z płyty od laptopa do komputera?  Bo komputer to składak i nie było płyty.

Hej,

Nie, sterowniki z laptopa nie będą miały zastosowania dla komputera stacjonarnego. Żaden ze sterowników nie będzie pasował.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Więc jakby zrobić format z płyty od laptopa to komputer będzie działał? A sterowniki to kolega mi ściągnie

Osobiście czytając to sam juz nie wiem czy chcesz sformatować Windowsa na laptopie czy na stacjonarnym. Więc od początku formatujesz dysk z poziomu instalacji nowego systemu. Nie wiem co masz na myśli “Wiec jkbym zrobic formata z plyty od laptopa to komputer bedzie działał?” Płyta z Windowsem może być nawet z księżyca byle zawierała Windowsa. Sterowniki pobierzesz sam na laptop lub od razu na swój komputer o ile będziesz mieć dostęp do sieci.

kolega mi pobierze sterowniki :stuck_out_tongue: