Reinstalacja systemu na laptopie HP (Recovery)


(Rawcu1993) #1

Witam. Posiadam laptop hp dv7 i chciałbym go sformatować. Wiem, że moge to zrobić za pomocą recovery disku, ale mam pare pytań do tego:

  1. Jak rozpocząć formatowanie?

  2. Aktualnie mam dysk podzielony na ten recovery i dysk C. Chciałbym przy formatowaniu Ten C podzielic na 2 i na jednym z nich zainstalować system. Czy jest taka mozliwość w trakcie formatowania, czy trzeba cos więcej zrobić?

  3. Po sformatowaniu komputera, czyli po usunięciu systemu w jaki sposób mam odpalić ten recovery disk, aby zainstalować win7?

 

Proszę o pomoc. Komputer stacjonarny formatowałem juz nie raz, ale laptopa z recovery disku jeszcze nie, a chciałbym wszystko wiedzieć przed, aby w trakcie nie zostac przez nic zaskoczonym i zostac z problemem.


#2

 

Zrobisz to podczas instalowania nowego systemu.

 

 

Recovery od HP nie daje niestety takiej możliwości. Musiałbyś instalować z czystej płyty z Windowsem.

 

 

W pierwszym punkcie Ci wyjaśniłem że nie robisz najpierw formatowania, później instalacji systemu, tylko jedno z drugim jest w tym wypadku powiązane. Jak odpalić recovery - patrz instrukcja obsługi laptopa.


(rgabrysiak) #3

Cześć,

 

Nie chcę być złośliwy ale może warto zajrzeć do instrukcji bądź na stronę producenta laptopa?

Sprostuję tylko jedno, formatuje się dysk a nie komputer, po drugie, jak sformatujesz cały dysk to usuniesz również partycję recovery.

I jeszcze jedno, przed przywracaniem systemu z partycji bądź płyt recovery, skopiuj swoje ważne dane na zewnętrzny nośnik - pendrive, płyty, dysk zewnętrzy etc.


(Rawcu1993) #4

Pytam się o to na forum, ponieważ do laptopa nie było dołączonej instrukcji, a strona hp jest pomocna jak łopata do odsnieżania na Boże Ciało.

 

A czy jest możliwość nagrania win7 z tego recovery diska na płyte? Bo słyszałem, że niby jest taka możliwość.


#5

Na stronie HP bez problemu można instrukcje znaleźć, ale Ty nawet modelu nie podałeś, tylko serię, wiec ciężko będzie Ci pomóc.