Reinstalacja systemu na laptopie HP (Recovery)

Witam. Posiadam laptop hp dv7 i chciałbym go sformatować. Wiem, że moge to zrobić za pomocą recovery disku, ale mam pare pytań do tego:

  1. Jak rozpocząć formatowanie?

  2. Aktualnie mam dysk podzielony na ten recovery i dysk C. Chciałbym przy formatowaniu Ten C podzielic na 2 i na jednym z nich zainstalować system. Czy jest taka mozliwość w trakcie formatowania, czy trzeba cos więcej zrobić?

  3. Po sformatowaniu komputera, czyli po usunięciu systemu w jaki sposób mam odpalić ten recovery disk, aby zainstalować win7?

 

Proszę o pomoc. Komputer stacjonarny formatowałem juz nie raz, ale laptopa z recovery disku jeszcze nie, a chciałbym wszystko wiedzieć przed, aby w trakcie nie zostac przez nic zaskoczonym i zostac z problemem.

 

Zrobisz to podczas instalowania nowego systemu.

 

 

Recovery od HP nie daje niestety takiej możliwości. Musiałbyś instalować z czystej płyty z Windowsem.

 

 

W pierwszym punkcie Ci wyjaśniłem że nie robisz najpierw formatowania, później instalacji systemu, tylko jedno z drugim jest w tym wypadku powiązane. Jak odpalić recovery - patrz instrukcja obsługi laptopa.

Cześć,

 

Nie chcę być złośliwy ale może warto zajrzeć do instrukcji bądź na stronę producenta laptopa?

Sprostuję tylko jedno, formatuje się dysk a nie komputer, po drugie, jak sformatujesz cały dysk to usuniesz również partycję recovery.

I jeszcze jedno, przed przywracaniem systemu z partycji bądź płyt recovery, skopiuj swoje ważne dane na zewnętrzny nośnik - pendrive, płyty, dysk zewnętrzy etc.

Pytam się o to na forum, ponieważ do laptopa nie było dołączonej instrukcji, a strona hp jest pomocna jak łopata do odsnieżania na Boże Ciało.

 

A czy jest możliwość nagrania win7 z tego recovery diska na płyte? Bo słyszałem, że niby jest taka możliwość.

Na stronie HP bez problemu można instrukcje znaleźć, ale Ty nawet modelu nie podałeś, tylko serię, wiec ciężko będzie Ci pomóc.