Reinstalacja systemu - utoworzenie nowej partycji z obecnej

(arlid) #1

Witajcie. Mam parę pytań. Może wydadzą się głupie, ale wole spytać. Jeżeli mam dwie partycje: H (systemowa i J(zainstalowane programy etc.) to:

1. Jeżeli sformatuję H i zainstaluje tam system od nowa to programy z J będą działały i przechowywane tam pliki pozostaną nienaruszone?

2. Czy jest jakiś sposób (np. program), dzięki któremu zmniejszę partycję H do ok.25GB a z pozostałej przestrzeni utworze nową partycje K bez utraty systemu i spowodowania jakichś uszkodzeń?

3. Czy jeżeli we właściwościach moich dokumentów mienię literę H na J (zmienię lokalizacje moich dokumentów) to automatycznie to się przeniesie na partycje J?

4. Czy jest jakiś sposób, aby reinstalować system bez utraty kont użytkowników?

5. Czy jeżeli zechce sformatować partycje H w celu nowej instalacji systemu to instalator Windowsa automatycznie wykryje pozostawioną partycje J i nie nadpisze plików (pozostawi ja nienaruszoną)?

Dzięki z góry za pomoc.

(Veers) #2

Nie będą działały (przynajmniej większość tych które wymagają wpisów w rejestrach) i tak - pozostaną nienaruszone.

Jest (np. Easeus Partition Master i z setka innych tego typu programów), ale z uszkodzeniami systemu plików ZAWSZE trzeba się liczyć.

Nie.

Jest. Hasło - klucz: instalacja w miejscu

Czy mi się zdaje - czy już o to pytałeś w punkcie 1 ??