Reinstalacja systemu W7 - sfc/scannow nie pomaga

Od pewnego czasu mam problem chyba z systemem (?) , nie działa zarządzanie komputerem (komputer—>ppm–>zarządzaj- info jak na screenie)

od czasu do czasu po starcie komputera nie mam w ogóle grafiki na monitorze tylko kolorową tęczę, niektóre programy muszę uruchamiać kilkakrotnie 

( jedno kliknięcie - żadnej reakcji). Dysk naprawy systemu niestety nie pomaga, funkcja naprawy z płyty system W7/instalka też nie. Auslogistic uporządkował wszystkie partycje. System32.sfc/scannow - nie odnajduje błędów.

 

Zamierzam dokonać  reinstalacji systemu W7 ale obawiam się utraty danych, tj. mam kilka partycji , wiadomo system na C. Czy można to zrobić

w ten sposób, aby nie było potrzeby instalowania na nowo sterowników …itd. Płyta instalacyjna oryginalna W7/64. Czy dane na innych partycjach, aniżeli

“c” mogą zostać utracone-zmodyfikowane itd. ?.

Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie.

 

ps. AdwCleaner,  MBAM - nic nie znajduje, skaner online znalazł parę “dziwactw” i usunął ale niestety nie zmieniło się nic :frowning: .  

Screen Shot 12-22-16 at 10.26 PM.PNG

Sterki musisz zainstalować na nowo, nie wiem jak to sobie wyobrażasz inaczej :wink:

W instalatorze masz podpisane partycje, więc możesz sobie wybrać której chcesz użyć do instalacji systemu. Ale uwaga: opisane są tylko nazwy partycji, nie ich litery, bo każda instalacja może mieć własną “interpretację” liter.

Zanim zaczniesz reinstalację - sprawdź dysk twardy jakimś programem testującym, przeskanuj pod kątem uszkodzonych sektorów oraz sprawdź stan parametrów S.M.A.R.T. bo być może kłopoty są spowodowane właśnie stanem dysku, a wtedy czas poświęcony na reinstalację będzie tylko czasem straconym, bo jeśli coś pomoże to zapewne nie na długo i objawy szybko powrócą.

Masz może jakiś wolny dysk twardy?

Albo zrób backup ważnych danych, albo na próbę zainstaluj system na nowym dysku (odpinając najpierw obecny dysk)

Podejrzewam uszkodzony dysk lub infekcję systemu…

Dzięki chłopaki, pozrzucam zatem ważne pliki z partycji “c” no i reinstaluję. Dane na pozostałych partycjach mam nadzieję nie znikną. W ogóle to zrobię chyba klonowanie tego dysku tak na wszelki wypadek. Za chwilę wrzucę screeny z HD Tune, nie wiem dlaczego nie chcą się załadować?.