Reinstalacja systemu W7 - sfc/scannow nie pomaga


(APTX_24) #1

Od pewnego czasu mam problem chyba z systemem (?) , nie działa zarządzanie komputerem (komputer—>ppm–>zarządzaj- info jak na screenie)

od czasu do czasu po starcie komputera nie mam w ogóle grafiki na monitorze tylko kolorową tęczę, niektóre programy muszę uruchamiać kilkakrotnie 

( jedno kliknięcie - żadnej reakcji). Dysk naprawy systemu niestety nie pomaga, funkcja naprawy z płyty system W7/instalka też nie. Auslogistic uporządkował wszystkie partycje. System32.sfc/scannow - nie odnajduje błędów.

 

Zamierzam dokonać  reinstalacji systemu W7 ale obawiam się utraty danych, tj. mam kilka partycji , wiadomo system na C. Czy można to zrobić

w ten sposób, aby nie było potrzeby instalowania na nowo sterowników …itd. Płyta instalacyjna oryginalna W7/64. Czy dane na innych partycjach, aniżeli

“c” mogą zostać utracone-zmodyfikowane itd. ?.

Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie.

 

ps. AdwCleaner,  MBAM - nic nie znajduje, skaner online znalazł parę “dziwactw” i usunął ale niestety nie zmieniło się nic :frowning: .  

Screen Shot 12-22-16 at 10.26 PM.PNG


(pionner) #2

Sterki musisz zainstalować na nowo, nie wiem jak to sobie wyobrażasz inaczej :wink:

W instalatorze masz podpisane partycje, więc możesz sobie wybrać której chcesz użyć do instalacji systemu. Ale uwaga: opisane są tylko nazwy partycji, nie ich litery, bo każda instalacja może mieć własną “interpretację” liter.


(Hrathen) #3

Zanim zaczniesz reinstalację - sprawdź dysk twardy jakimś programem testującym, przeskanuj pod kątem uszkodzonych sektorów oraz sprawdź stan parametrów S.M.A.R.T. bo być może kłopoty są spowodowane właśnie stanem dysku, a wtedy czas poświęcony na reinstalację będzie tylko czasem straconym, bo jeśli coś pomoże to zapewne nie na długo i objawy szybko powrócą.


(Robin-Otzi) #4

Masz może jakiś wolny dysk twardy?

Albo zrób backup ważnych danych, albo na próbę zainstaluj system na nowym dysku (odpinając najpierw obecny dysk)

Podejrzewam uszkodzony dysk lub infekcję systemu…


(APTX_24) #5

Dzięki chłopaki, pozrzucam zatem ważne pliki z partycji “c” no i reinstaluję. Dane na pozostałych partycjach mam nadzieję nie znikną. W ogóle to zrobię chyba klonowanie tego dysku tak na wszelki wypadek. Za chwilę wrzucę screeny z HD Tune, nie wiem dlaczego nie chcą się załadować?.