Reinstalacja systemu Windows 7

Naprawdę nie da się tego zrobić jakoś szybko ? Jakaś kombinacja klawiszy? Prubuję przeczytać coś w internecie ale nic z tego nie rozumiem. Nie mam Windowsa ma płycie, a napęd chyba nie działa tak jak trzeba. To bardzo stary laptop ale chce żeby jeszcze pochodzil, IBM lenovo think pad t60.

Cześć,

 

Posiadasz na dysku partycję recovery? Jeżeli tak, to zajrzyj do instrukcji jak przywrócić z niej system do stanu fabrycznego.

Jak widać chyba nie :

post-262706-0-52538500-1433271373_thumb.

Zobacz w systemie czy jesteś w stanie skopiować zawartość ten płyty na dysk twardy. Prawdopodobnie napęd nie daje rady odczytać płyty ewentualnie płyta porysowana.

Nie mam płyty z windowsem :wink:

To jak chcesz przeinstalować system :smiley: no rozwaliłeś mnie

Więc zapomnij o reinstalacji systemu.

pożycz sobie od kogoś znajomego, kumpla, przyjaciela płytę zrób obraz ISO, zbootuj pendrive i spróbuj instalacji z pena :slight_smile:

Ewentualnie znajdź obraz ISO w alternatywnych źródłach internetu :wink:

A przywrócenie do ustawień fabrycznych - jest takie coś ?

O tu jest coś takiego : http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/restore-refresh-reset-pc

tylko nie rozumiem : “Szybko przesuń do środka od prawej krawędzi ekranu, naciśnij pozycję Ustawienia, a następnie pozycję Zmień ustawienia komputera.” co ja mam przesunąć , myszkę ? nie wiedzę opcji ustawienia :smiley:

Nie znam się na tym wszystkim ale jak zakupiłem lapka to miałem innym system niż windows , chyba ubuntu… muszę coś zrobić bo laptop jest już stary a musi być jeszcze sprawny a nie mam płyty do windows a w iosy nie chce mi się bawić … chyba że skominuje płyte… ale właśnie w tym linku jest to czego szukam :  “[…]zresetować jego ustawienia do stanu początkowego”

;) 

Artykuł do którego link podajesz dotyczy innego systemu, a dokładnie:

Jeżeli nie masz partycji recovery, płyt recovery bądź czystego nośnika z systemem to nie dokonasz reinstalacji systemu.

post-262706-0-90265500-1437160181_thumb.Czyli zostaje tylko zainstalowanie windowsa na nowo ( to jest formatowanie ? ) ?

 

A jak naprawić taki szkopuł ? - załącznik

 

 

Screen z Speccy i z menadżera urządzeń proszę.

Instalacja systemu Windows na nowo to reinstalacja, formatowanie to przygotowanie nośnika do zapisu danych (inaczej mówiąc, formatować możesz dysk, partycję a nie system).

 

Instalując sterownik do karty graficznej.