Reinstalacja systemu z xp

Witam,

Mam pytanie, otorz:

Kupilam komputer z zainstalowana vista na nim i za porada kolegi zainstalowalam win xp w zamian, teraz komputer nie chodzi jak nalezy (a kolega juz nie bardzo ma czas na jakiegolwiek porady)chcialam zapytac czy istnieje taka mozliwosc aby powrocic do pierwotnego systemu - vista, czy juz wszystko przepadlo?

Pozdrawiam

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to miałaś Vistę i przeszłaś na XP.

Teraz pytania odnośnie tego jak to zrobiłaś:

  1. Jeżeli formatowałaś partycję z Vistą i instalowałaś w jej miejsce XP to pozostaje Ci jedynie zrobienie tego w drugą stronę (format i ponowna instalacja Visty)

  2. Jeżeli XP miał byś Twoim drugim systemem i partycję z Vistą zostawiłaś w spokoju to zastosuj się do porad z artykułów znalezionych dzięki google :arrow: klik itp

  3. Ewentualnie opisz dokładnie jak to robiłaś. Czy instalowałaś jakieś sterowniki, jeżeli tak to jakie i skąd je miałaś?

  4. Czy to laptop czy komp stacjonarny?

I napisz o co konkretnie Ci chodziło ze stwierdzeniem “teraz komputer nie chodzi jak nalezy”? - co dokładnie się z nim dzieje? (sapie, nie uruchamia się, zawiesza, wyskakują Ci błędy - jeżeli tak to jakie, itp.)

Dziekuje za szybka odpowiedz;

Tak, mialam viste i przeszlam na xp. Problem jest tylko w tym, ze vista byla juz zainstalowana jak kupilam ten komputer i nie otrzymalam plyty cd z vista aby zainstalowac ja jeszcze raz (da sie to zrobic bez plyty cd ?)

komputer jest stacjonarny,

sterowniki (szczerze powiem ze nie bardzo sie znam): realtek HD audio, divix

a co do reszty to komputer jest potwornie wolny, wlancz sie powoli, programy chodza “jak krew z nosa”, obraz skacze, nie jestem w stanie podlaczyc komorki do komputera (odinstalowalam i zainstalowalam program jeszcze raz i nic nie pomaga)

to był legalny system, masz naklejkę na obudowie :?:

tak, legalny, naklejka jest

Na twoim miejscu w takim razie udałbym sie do sprzedawcy i domagałbym się wydania nośnika.

ok podejde tam jutro, dzieki.

i ewentualnie poproś o płytki ze sterownikami (płyta główna, karta grafiki, karta dźwiękowa - to chyba masz czyli realtek HD audio), itp. :mrgreen:

prawdopodobnie będą one niezbędne podczas ponownej instalacji systemu w wypadku gdy nie są już zintegrowane z płtką systemu a w wypadku kompa stacjonarnego wątpię (można je również zassać z internetu).

P.S. Divx to nie sterownik tylko kodek.

Bylam dzisiaj w tym sklepie i niestety cd nie jest juz dolanczane do zadnych komputerow, sprzedawca powiedzial ze oryginalna vista jest na ukrytej partycji ktora mozna znalezc w biosie. wlaczylam bios i nie mam zielonego pojecia gdzie tej visty szukac. Moze znajdzie sie pomocna dusza zeby pomoc mi to wszystko odkrecic…

Pozdrawiam

Zernij do instrukcji obsługi kompa, ewentualnie zobacz czy nie dołożyli Ci płytki recovery do odzyskiwania systemu z ukrytej partycji.