Reinstalacja systemu

Witam

Pamiętam kiedy miałem jeszcze win xp, i coś popsuło się w systemie, system się nie uruchamiał, popsuł się sterownik do karty sieciowej, albo gdy po włączeniu pojawiał się bluescreen bo brakowało (z różnych powodów) pliku systemowego, to wystarczyło włożyć płytkę z XPkiem i zainstalować system ponownie. Bez formata, po prostu wkładało się płytkę i można było zainstalować system z płytki na ten już istniejący. Nowa instalacja po prostu nadpisywała pliki - nie ingerowała w zainstalowane programy czy pliki użytkownika.

 

Nie ma czegoś takiego w win7. Dlaczego? Jest wprawdzie przy starcie z płyty: konsola odzyskiwania, opcja startup repair (która u mnie nie działa) w ramach system recovery options. Gdy próbuję jednak po prostu zainstalować system z płytki na już istniejący, by naprawić błędy, to win7 mówi mi, że zastąpi istniejącą wersję windowsa. Dlaczego nie ma opcji zainstaluj ponownie na płytce. 

 

 

Bo Win7 nie potrzebuje do tego płyty.
 

Próbowałeś komendy “sfc/scannow”?

Opcja: Można przywrócić system do stanu fabrycznego czyli takiego jaki był w dniu zakupu…

ok, a co w sytuacji gdy system nie da się uruchomić … (czy prostota w postaci włożenia i zainstalowania sys. ponownie nie byłaby lepsza, jak to było kiedyś). Komenda nie działa gdy korzysta się z konsoli. odzywkiwania.

A masz konkretnie jakiś problem czy tylko tak się zastanawiasz? Jeśli to drugie, zapytaj u źródła, to znaczy w Microsoft.

W jaki sposób?

 

A jak ktoś nie ma partycji odzyskiwania? :smiley: Między innymi na PC.

Napisałem jednoznacznie:" Przywracanie systemu Windows z ukrytej partycji na laptopie DELL Inspiron"

 

A jak ktoś nie ma to trza szukać innej metody. Np. ściągnąć z Microsoft czysty Windows 7 i zainstalować.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7

lub http://download.komputerswiat.pl/systemy-operacyjne/windows/windows-7

Rozumiem - to jednak dotyczy laptopków, a nie komputerów. U mnie (Dell Vostro) nie ma żadnej ukrytej partycji, na której byłyby pliki instalacyjne.