Reinstalacja systemu


(abducted) #1

Witam

Pamiętam kiedy miałem jeszcze win xp, i coś popsuło się w systemie, system się nie uruchamiał, popsuł się sterownik do karty sieciowej, albo gdy po włączeniu pojawiał się bluescreen bo brakowało (z różnych powodów) pliku systemowego, to wystarczyło włożyć płytkę z XPkiem i zainstalować system ponownie. Bez formata, po prostu wkładało się płytkę i można było zainstalować system z płytki na ten już istniejący. Nowa instalacja po prostu nadpisywała pliki - nie ingerowała w zainstalowane programy czy pliki użytkownika.

 

Nie ma czegoś takiego w win7. Dlaczego? Jest wprawdzie przy starcie z płyty: konsola odzyskiwania, opcja startup repair (która u mnie nie działa) w ramach system recovery options. Gdy próbuję jednak po prostu zainstalować system z płytki na już istniejący, by naprawić błędy, to win7 mówi mi, że zastąpi istniejącą wersję windowsa. Dlaczego nie ma opcji zainstaluj ponownie na płytce. 

 

 


(Kisielek) #2

Bo Win7 nie potrzebuje do tego płyty.
 

Próbowałeś komendy “sfc/scannow”?


(zbigg47) #3

Opcja: Można przywrócić system do stanu fabrycznego czyli takiego jaki był w dniu zakupu…


(abducted) #4

ok, a co w sytuacji gdy system nie da się uruchomić … (czy prostota w postaci włożenia i zainstalowania sys. ponownie nie byłaby lepsza, jak to było kiedyś). Komenda nie działa gdy korzysta się z konsoli. odzywkiwania.


(adam9870) #5

A masz konkretnie jakiś problem czy tylko tak się zastanawiasz? Jeśli to drugie, zapytaj u źródła, to znaczy w Microsoft.


(Meszuge) #6

W jaki sposób?


(zbigg47) #7

 


(WassiliaPL) #8

A jak ktoś nie ma partycji odzyskiwania? :smiley: Między innymi na PC.


(zbigg47) #9

Napisałem jednoznacznie:" Przywracanie systemu Windows z ukrytej partycji na laptopie DELL Inspiron"

 

A jak ktoś nie ma to trza szukać innej metody. Np. ściągnąć z Microsoft czysty Windows 7 i zainstalować.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7

lub http://download.komputerswiat.pl/systemy-operacyjne/windows/windows-7


(Meszuge) #10

Rozumiem - to jednak dotyczy laptopków, a nie komputerów. U mnie (Dell Vostro) nie ma żadnej ukrytej partycji, na której byłyby pliki instalacyjne.