Reinstalacja Vista Home Premium PL na DELL

Odkupiłem laptopa DELL, niestety jest bardzo zaśmiecony - system nie startuje.

Chcę go przeinstalować, ale nie mam płyty z systemem i raczej nie odzyskam instalki z partycji recovery.

Czy wiecie może, gdzie można dostać nośnik dell ? lub czy zwykły oem z kluczem z COA można zainstalować z sukcesem?

sorki za ewentualny dubel, ale wyszukiwarka ma jakiś problem z bazą aktualnie.

Moja rada: skombinować płytę z Vistą Home Premium (na płycie Visty są normalnie wszystkie edycje) i zainstalować w ten sposób, że podczas instalacji podasz klucz, który znajduje się pod spodem laptopa (naklejka). Klucz z owej naklejki dobrze jest sobie spisać na przyszłość, gdyż takie naklejki mają to do siebie, że w miarę użytku, potrafią się ścierać, czyniąc widoczny tam klucz nieczytelnym. Inną metodą, jaką przeczytałem na tym forum :slight_smile: jest zaklejenie tej naklejki przy użyciu taśmy bezbarwnej.

Po takiej instalacji otrzymasz system pozbawiony dodatkowego oprogramowania, które często tylko niepotrzebnie spowalnia system i którego być może nie używasz (taki system otrzymałbyś instalując go z partycji Recovery). Będziesz też musiał prawdopodobnie też zainstalować sterowniki do urządzeń takich jak karta sieciowa, karta graficzna itp. W tym celu możesz poszukać ich na stronie producenta i ściągnąć na pendrive albo zapisać na płycie CD/DVD.

Powodzenia. :slight_smile:

Ponieważ już 10 razy pisałem na ten temat to nie chce mi sie pisać ponownie więc przeczytaj sobie ten kawałem mojego poprzedniego postu:

Sprawa wygląda tak

Nowe laptopy są robione w fabryce płytą RECOVERY i cała seria ma jeden numer

Numery OEMowe na naklejkach nie są zazwyczaj wprowadzane przez MICROSOFT do systemy

Jeżeli nie uda Ci sie zarejestrować go przez internet tym numerem z naklejki robisz rejestracje przez automat telefoniczny

Jeżeli Ci tez nie pójdzie łączysz się Panią i ona Ci odblokuje ten numer w systemie bo ona wie że to jest prawdziwy numer

W przypadku systemów VISTA lu Win 7 sprawa jest prostsza

Odczytujesz numer z systemu WINPRODUCTKEYem

Instalujesz nowy system, taki sam

Rejestrujesz go plikiem dla danego producenta komputera

Możesz skopiować też licencję ABRem i przenieść ja po instalacji

Jeden warunek

Musi to być ta sama wersja systemu OEM

Musisz mieć legalny system bo inaczej to piractwo

No i jeszcze jedno

Ta metoda działa tylko dla tych numerów producenta wpisanych we fabrycznym systemie, dla tych z naklejki nie działa

A co do MICROSOFTU to dzwoniłem z 10 razy i nigdy nie miałam problemu z odblokowaniem numeru

Pani może zapytać tylko o model kompa, system i numer z naklejki

Pozdrawiam.

SYSTEM JEST ZAREJESTROWANY KLUCZEM TYPU “SLP” i dlatego nie przyjmie ci numeru z naklejki. W BIOSE kompa jest wpisana tablica do rejestracji kluczem “SLP” offline !!

nie miałaś problemu darek, powiadasz… :slight_smile:

thx za szybkie reply i jeszcze jedno pytanie (alternatywa do podanych rozwiązań):

czy legalne jest kupić nośnik dell np na allegro lub kupienie (refundacja) kopii bezpieczeństwa takiego systemu np od znajomego?

Komp DELL oczywiście kupiony z VISTA HP PL (FVAT) oraz ma naklejkę COA DELL, a z tego co słyszałem nie muszę mieć oryginalnego CD DELL, gdyż mogę mieć zwykłą kopię.

Ważna jest naklejka a nie płyta. Licencja MICROSOFTU mówi że możesz zainstalowac z dowolnej płytu. Musi być ta sama wersja tylko. Po co Ci kupowac płytę. Pożycz od kogoś. A jak chcesz koniecznie rejestrować tym numerem z naklejki to pani Ci go aktywuje bez problemu. Robiłem to 10 razy. Odczytaj sobie numer WINPRODUCTKEYem, jak nie będzie to ten z naklejki to znaczy że to SLP kej. Przenieś wtedy licencje ABRem i po problemie

Pozdrawiam

może to będzie jakieś naprowadzeni

http://www.vista.pl/porady/934_co_zrobi … very_.html

sprawdzić zawsze można

dzięki wszystkim, mam komplet informacji, potwierdzę to dla świętego spokoju z M$.

Temat moim zdaniem do zamknięcia.

@TURANKANTOR13

Tak ale dotyczy to systemy WINDOWS zakupionego w sklepie a nie płyry do DELLA. Taka płytę można uzyskać tylko z DELLA

dla wersji nie PL XP, Vista, 7- jest proste i tanie rozwiązanie:

http://en.community.dell.com/support-fo … /1439.aspx