Reinstalacja Visty i... brak wszystkiego

Witajcie,

problem mam, bo… przedwczoraj komputer przy włączaniu zawołał, że system windows się zepsuł i niestety nie włączał się ani trochę.

Komputer zalecił reinstalkę windowsa, co też uczyniłem, tracąc tym samym wszystkie zainstalowane programy, historię Gadu, hasła zapisane w Firefoxie, hasła do kont pocztowych… etc :smiley:

Czytałem teraz, że miałem przenieść parę folderów i być może zostałyby zachowane. Problem w tym, że… nie mogłem tego przeczytać przed reinstalacją, bo… nie działał Windows :smiley:

Cała zawartość poprzedniego Windowsa została zapisana w folderze Windows.old i można z niej korzystać.

Czy ktoś widzi rozwiązanie? W jaki sposób mam wrócić do starych ustawień Firefoxa (hasła/zakładki), Thunderbirda (hasła, stare maile), GG (archiwum rozmów) i wszystkich programów typu GIMP/Acrobat?

Z góry dzięki,

kamme

Oczywiście, skoro nie sformatowałeś partycji systemowej, to wszystko masz w folderach .old. Trzeba tylko wiedzieć co przekopiować do nowych folderów.

Jednak widzę, że twoja wiedza na ten temat jest bliska zeru, więc nie wiem jak mam ci tu coś wytłumaczyć. :wink:

Włącz pokazywanie ukrytych folderów. Ustawienia większości programów znajdują się w folderach C:/Użytkownicy/nazwa_użytkownika/appdata/local i C:/Użytkownicy/nazwa_użytkownika/appdata/roaming.

W przypadku Firefox’a w obu powyższych folderach znajdują się ustawienia.

Najlepiej używaj tylko narzędzia Kopiuj, żeby ci przypadkiem coś nie przepadło.

To samo, tylko, że na skróty i bez konieczności ustawiania pokazywania ukrytych folderów. Wciśnij jednocześnie klawisze logo Windows i r, wpisz %userprofile%\AppData i wciśnij enter i już Ci się otworzy folder app data. :wink:

Tylko, że trzeba też otworzyć ten folder z folderów .old.

No to skoro nie masz folderów .old, to wychodzi na to, że sformatowałeś partycję i zainstalowałeś system. W takim przypadku emaile i ustawienia programów przepadły i niestety musisz się z tym pogodzić.

Zobacz, kto jest autorem wątku.

Ja tylko dopisałem do twojej wypowiedzi, że twój sposób wyświetlenia AppData jest dobry, ale trzeba również otworzyć AppData ze starego Windowsa.

No tak, nie spojrzałem na nick… :stuck_out_tongue_winking_eye: