Reinstalacja Visty i... brak wszystkiego

(Kaamme) #1

Witajcie,

problem mam, bo... przedwczoraj komputer przy włączaniu zawołał, że system windows się zepsuł i niestety nie włączał się ani trochę.

Komputer zalecił reinstalkę windowsa, co też uczyniłem, tracąc tym samym wszystkie zainstalowane programy, historię Gadu, hasła zapisane w Firefoxie, hasła do kont pocztowych... etc :smiley:

Czytałem teraz, że miałem przenieść parę folderów i być może zostałyby zachowane. Problem w tym, że... nie mogłem tego przeczytać przed reinstalacją, bo... nie działał Windows :smiley:

Cała zawartość poprzedniego Windowsa została zapisana w folderze Windows.old i można z niej korzystać.

Czy ktoś widzi rozwiązanie? W jaki sposób mam wrócić do starych ustawień Firefoxa (hasła/zakładki), Thunderbirda (hasła, stare maile), GG (archiwum rozmów) i wszystkich programów typu GIMP/Acrobat?

Z góry dzięki,

kamme

(Db2524) #2

Oczywiście, skoro nie sformatowałeś partycji systemowej, to wszystko masz w folderach .old. Trzeba tylko wiedzieć co przekopiować do nowych folderów.

Jednak widzę, że twoja wiedza na ten temat jest bliska zeru, więc nie wiem jak mam ci tu coś wytłumaczyć. :wink:

Włącz pokazywanie ukrytych folderów. Ustawienia większości programów znajdują się w folderach C:/Użytkownicy/nazwa_użytkownika/appdata/local i C:/Użytkownicy/nazwa_użytkownika/appdata/roaming.

W przypadku Firefox'a w obu powyższych folderach znajdują się ustawienia.

Najlepiej używaj tylko narzędzia Kopiuj, żeby ci przypadkiem coś nie przepadło.

(Piotrkijak) #3

To samo, tylko, że na skróty i bez konieczności ustawiania pokazywania ukrytych folderów. Wciśnij jednocześnie klawisze logo Windows i r, wpisz %userprofile%\AppData i wciśnij enter i już Ci się otworzy folder app data. :wink:

(Db2524) #4

Tylko, że trzeba też otworzyć ten folder z folderów .old.

(Piotrkijak) #5

No to skoro nie masz folderów .old, to wychodzi na to, że sformatowałeś partycję i zainstalowałeś system. W takim przypadku emaile i ustawienia programów przepadły i niestety musisz się z tym pogodzić.

(Db2524) #6

Zobacz, kto jest autorem wątku.

Ja tylko dopisałem do twojej wypowiedzi, że twój sposób wyświetlenia AppData jest dobry, ale trzeba również otworzyć AppData ze starego Windowsa.

(Piotrkijak) #7

No tak, nie spojrzałem na nick... :stuck_out_tongue_winking_eye: