Reinstalacja visty

(Matteus15) #1

Witam mam problem z reinstalacja visty Nie mam pojęcia jak to zrobić czytałem tu posty ale dużo nie zrozumiałem. Mam płytę z Windowsem i czytałem ze można jakoś uruchomić zmieniając coś w Biosie ale nie wiem co? Windowsa mam i wszystkie pliki z grami itp na dysku c. Jeśli ktoś by wytłumaczył jak postępować.

(Marcin Skowronski) #2

http://www.pcworld.pl/artykuly/4763/Jak ... dysku.html

(Blady2012) #3

w biosie musisz ustawić botowanie z napędu dvd,uruchomić komputer ponownie i dalej postępujesz z tym co ci będzie pisać (możliwe,że będziesz musiał nacisnąć dowolny klawisz by spowodować rozruch z płyty,jak to było w przypadku windows xp)

(Isabelle 1986) #4

Mam ten sam problem.

Chcialam od nowa zainstalowac system vista, musiałam nacisnąć dowolny klawisz by spowodować rozruch z płyty,

dalej postepowalam jak pisali, w wyniku czego mam teraz dwa systemy vista..

Myslalam, ze nowy system zapisze sie na drugim, co automatycznie mi skasuje stare dane, ale nie..

Jak moge WSZYSTKO usunac, wraz z danymi (bo co wazniejsze mam na CD), by moc zaintallowac Vista na pustym komputrze ?

(Thes2nto) #5

W kreatorze wyboru miejsca gdzie chcesz zainstalować OSa, będziesz miał możliwość usunięcia starej partycji to jest właśnie ten moment, gdzie musisz usunąć partycje C;/ a później na nowo ją stworzyć i zainstalować na niej pożądany system. :wink:

(Isabelle 1986) #6

Udalo sie !

Zainstalowalam system od nowa, potem skasowalam windows.old, co mi wyczyscilo caly dysk C i recznie sformatowalam D.

1. Jednak przy uruchamianiu kompa, nadal mam wybor miedzy dwoma systemami... Nowy i stary, ktory przeciez skasowalam, ale jakos bardzo mi to nie przeszkadza :shock:

2. Myslalam, ze po calkowitym wyczyszczeniu komputer bedzie dzialal jak mala wyscigowka, a porusza sie jak slimak :-x Strony Internet Explorer laduja sie godzine, msn tez, ale Firefox dziala blyskawicznie...

Nie bardzo rozumiem co sie dzieje.

1. I na koniec, rozdzielczosc chyba mam za duza,

Wchodze w ustawienia ekranu, biore na wysoka rozdzielczosc : 1024x768 przy kolorach 32bity i cala czcionka systemu jest jakby rozmazana (ale mniej niz przy najnizszej rozdzielczosci).

Patrzylam w drugim komputerze, gdzie obraz jest w porzadku, i ma on wysrodkowana rozdzielczosc.

W moich ustawieniach ekranu nie ma takiej opcji, albo najwyzsza, albo najnizsza.

Mam standardowa karte graficzna VGA.

We wlasciwosciach monitora, tez nie moge nic zmienic, moge tylko uzyc domyslnych ustawien sprzetu. :frowning:

(niezDarek) #7

zainteresuj się tym:

http://support.microsoft.com/kb/289022/pl

viewtopic.php?t=5820

(Isabelle 1986) #8

Boot w XP ? Ja jestem w Viscie..

(niezDarek) #9

podobnie, właściwie identycznie edytuje się pod systemem Vista, zresztą można także użyć programu VistaBoot Pro

(Isabelle 1986) #10

Udalo sie ! Mam odpowiednia grafike ! Trzeba bylo sterowniki sciagnac ze strony producenta.

A czy wiesz moze, czemu wszystko co dziala pod internet explorer i on sam chodza strasznie wolno ( strona sie laduje 5minut, msn tez ).

Mam najnowsza wersje EI.

A firefox i polaczenie dzialaja blyskawicznie.

(Thes2nto) #11

Zainstaluj IE 8, według wielu przeglądarka przyspieszyła i to ze znacznie lepszym wynikiem niż FF3.1. Pobrać ją możesz na głównej stronie DobreProgramy.pl lub nastawioną pod kątem allegro, nasza-klasa etc te znaleźć możesz na każdym z tych serwisów.

Chociaż jeśli dobrze Ci się pracuje na FF to po co zrywać znajomość? Ilość wtyczek na tej przeglądarce przerasta możliwości wszystkich przeglądarek łącznie - wrzucanie zdjęć na imageshacka za pomocą jednego kliknięcia, klient poczty (Thunderbird) zintegrowany z FF... itd. Nie bez powodu Lis odgryza kolejnych użytkowników z IE. :wink:

(Rmk) #12

Garce:

Ale się uśmiałem z twoich postów Ile ty masz lat 10 ? 14 ? Od razu mi się przypomina tekst jednego gostka który kupił laptopa i myślał że jak się postawi system to już sterów i programów nie trzeba wgrywać (ot co wszystko się samo zrobi). Ludzie jak się nie znacie to kupcie sobie X-Klocka 360 i się bawcie a do kompa zawołajcie kogoś kto się zna i wam zrobi.

metaphorical:

Gdyby Garce zrobił dokładnie to co mówiłeś to by nie miał pozostałości po starej Viście i wszystko by chodziło szybko więc instalacja IE 8 tu raczej nie pomoże. Poza tym Garce się ucieszył że wpadł na pomysł aby zainstalować sterowniki od grafiki, ciekawe czy resztę driver-ów załadował i czy powyłączał zbędne procesy.