Reinstalacja Win 7 niemożliwa - ekran gaśnie

Dziwne wiem, że kiedyś miałem taki przypadek nie pamiętam rozwiązania ale było jakieś banale w stylu przepięcie monitora z DVI po HDMI. Może jeszcze spróbuj wyciągnąć grafikę i na integrze zainstalować system? Stawiam na problem ze sterownikiem grafiki jak nie ma obrazu… a jak nie widzi dysku w tym drugim przypadku jak wywołasz Diskpart tam też nie ma dysku może go trzeba wyzerować i problem się rozwiąże?

może rzeba zainstralować Windows 10? Aha… Bo teraz nie ma możliwości instalacji. Bo trzeba płacić za system. hmm… to spróbuj może kupić gdzieś w sklepie jakiś nowy komputer czy nie wiem. Spróbuj tego Windows 7 jakoś zreinstalować. Może Ci się bateria wyczerpała i musisz ją naładować. Też może być taki skutek, że laptop działa za pomocą baterii i musisz ją naładować albo laptopa i spróbować jeszcze raz przeinstalować. Jeśli to nie pomoże to Windows 10 czeka w kolejce na kupienie. :slight_smile:

krzysztofkowalski926, rozmowa się toczy cały czas o stacjonarnym piecu, nie o laptopie. To po pierwsze. Po drugie, pisałem na początku, że Win 7 jest oryginalny, więc nie wiem, o czym piszesz (“nie ma możliwości instalacji, bo trzeba płacić za system”). Za system zapłaciłem, więc nie będę płacił drugi raz tylko po to, żeby mieć 10-tkę.

mrFreeze, to się zgadza, też swego czasu dotarłem do takich informacji. Akurat miałem pod ręką drugi monitor do podpięcia bezpośrednio do MOBO. Ale zarówno instalacja przez integrę na VGA, jak i przez GeForce’a na DVI kończyła się fiaskiem (choć z nieco innymi efektami).

KAZDAN63
Dziękuję za naprawdę potężną garść dobrych porad. Problem się rozwiązał, w tym momencie system stoi i komputer działa jak poprzednio. Tylko kroki, jakie podjąłem powinny w teorii temu przeczyć.
Nie miałem możliwości wskazać instalatorowi sterownika do AHCI, kiedy sam dysk był w trybie AHCI, toteż żeby dostać się do instalatora ustawiłem go na Intel/RAID, a Launch Storage na Legacy only. To pozwoliło uruchomić instalator. Wcześniej dołączyłem podrzucone przez Ciebie sterowniki na tego samego pendrive’a. Dysku oczywiście nie widziało (RAID), ale pozwoliło znaleźć sterowniki do AHCI. Zaznaczyłem wszystkie, przełknął i wyświetlił trzy (?) dyski. Jeden o pojemności 128 MB (pusty), drugi o poj. 100 MB (w 3/4 zapełniony) i ten właściwy HDD o poj. 930 GB, również teoretycznie pusty (choć formata nie miałem okazji wcześniej zrobić). Tak czy siak, instalacja ruszyła. Po postawieniu systemu wróciłem jeszcze do BIOSu i przestawiłem twardziela z powrotem na AHCI. System chodzi stabilnie (póki co), kod aktywacyjny przeszedł bez konieczności dzwonienia na infolinię, wszystkie systemowe aktualizacje zainstalowane.

Mam nadzieję, że na tę chwilę to koniec problemów.
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za każdą pomoc i zainteresowanie w temacie. Pozdrawiam! :slight_smile:

Gdyby Ci się coś “przytrafiło” , to kopia wszystkich sterowników (systemowych i dołączonych) znajduje się : C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERSTORE\FILEREPOSITORY (same sterowniki bez “cudownych” dodatków typu np. Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej) .