Reinstalacja Win8 do Win7 - styl partycji GPT, brak WiFi

Witam Serdecznie

Mam problem, który pewnie możecie kojarzyć, ale szukając w necie nigdzie nie mogłem znaleść dobrych dla mnie odpowiedzi.

Zmieniając system z 8 na 7 - w sony vaio , formatujac jedynie partycje ze systemem, napotkałem problem stylu partycji.

"Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk ma styl partycji GPT"

Przeczytalem, że jedyną opcją jest usunięcie wszystkich partycji (łącznie z recovery) - stworzenie nowej, tak też zrobiłem, system zainstalowałem lecz klasycznie, nie widać karty ETHERNET. Co więcej na supporcie - do mojego modelu nie ma żadnych sterowników (win 7) są jedynie do (win8). - Próbowałem instalować nawet te, też nic nie dało.

MÓJ MODEL: SVE14A2M6EP

Z góry dzięki za pomoc :wink:

mesut , pisanie wielkimi literami uznawane jest jako krzyk.

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.).

Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Jeżeli nie zgrałeś Recovery na jakiś zewnętrzny nośnik to musisz pobrać czysty obraz Windows 8 i zainstalować go jeszcze raz lub sformatować dysk na MBR.

W Menadżerze urządzeń (w menu start wpisz devmgmt.msc ), kliknij prawym na urządzenia z żółtymi wykrzyknikami, Właściwości, Szczegóły i podaj Identyfikatory sprzętu (kliknij prawym, Kopiuj i wklej na forum, podaj identyfikatory wszystkich urządzeń i ich nazwy).