Reinstalacja Windows 10 po Upgradzie z Windows 8.1 BING EDITION

Orientuje się ktoś, czy mogę zrobić czystą reinstalację systemu Windows 10 na komputerze, który domyślnie był instalowany z Windows 8.1 BING EDITION?

Na tym komputerze zrobiłem kiedyś aktualizację do Windows 10 i tak już zostało. Komputer przeleżał sporo czasu nieużywany. teraz odkopałem go z szafy, bo muszę mieć drugi sprzęt i zastanawiam się, czy mogę zrobić czystą instalację Windows 10?

Pamiętam, że jak robiłem reinstalację Windows 8, to musiałem załatwiać komplet płyt recovery, bo system był w wersji BING i normalne ISO nie wchodziło. Płyty gdzieś przepadły, więc wolę nie postawić się w sytuacji, kiedy nie będę mógł przepchnąć instalacji, bo będzie mnie prosiło o klucz, bo zaszyty w UEFI BING EDITION nie będzie pasował…

:wink:

Jak już uaktualniłeś do 10-tki, to nie potrzebujesz klucza, przy instalacji klikasz na “nie mam klucza” system sam się aktywuje po instalacji, Wszelkie dane aktywacji są na serwerach Microsoftu.

stens1950 wie co mówi :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jestem już po ponownej instalacji Windows 10, tym razem z najnowszego czystego obrazu ISO. System aktywował się poprawnie, bez żadnych problemów. Wszystkie sterowniki pobrały się z automatu. Dziękuję, to wszystko :wink:

Aktywacja odbyła się mniej więcej tak, jak napisał @stens1950, tylko nie było komunikatu dotyczącego wpisywania klucza. Obraz sam rozpoznał klucz i zainstalował wersję według niego.