Reinstalacja Windows 7 na laptopie

Witam.

Posiadam laptopa z fabrycznie zainstalowanym Windowsem 7 Home Premium w wersji 64-bitowej (był zainstalowany). Pech chciał, że zachciało mi się bawić z Windows 8 i przez moje gapiostwo straciłem zainstalowaną “7”. No i teraz jestem w kropce. Nie chce pobierać żadnych obrazów płyt z Win7 z internetu, boje się “dodatków”. Ale za to posiadam dostęp do MSDNAA i jest tam dostępny Win7 w wersji Professional. Wyczytałem gdzieś w sieci, że można usunąć plik ei.cfg z takiego obrazu i wtedy jest możliwość wybrania wersji systemu do zainstalowania czyli u mnie Home Premium. Czy taki trik jest legalny? Czy nie będzie problemu z aktywacją mojego klucza? Ewentualnie jak inaczej legalnie zainstalować system?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam :slight_smile:

Słyszałem, że obrazy z MSDNAA przyjmują tylko klucze podane do tych obrazów. Skoro masz dostęp do MSDNAA, o ile to Twoje konto możesz zainstalować Professionala. Jeżeli nie, poszukaj gdzieś nie edytowanego obrazu HP na necie, albo może ktoś ze znajomych ma płytkę. Skoro masz klucz ściągnięcie go z internetu jak i instalacja z czyjejś płytki jest jak najbardziej legalna.

trik o którym mówisz jest legalny ale nie zainstalujesz W7 z tego obrazu z kluczem który masz z laptopem- klucz oem (ten z laptopa) wymaga nośnika oem aby zainstalować system.

System masz zapewne na ukrytej partycji recovery. Jak włączasz komputer to na ekranie bios powinno pisać press [tu klawisz] to recovery, wciskasz to i powinien się włączyć kreator odzyskiwania systemu, komputer zostanie przywrócony do stanu jaki był po 1 włączeniu

To nie jest żaden klucz OEM i pasuję do każdego obrazu. Jak wytłumaczysz działanie “klucza OEM” ze służbowego laptopa, do obrazu z wersji BOX od stacjonarki? Przecież teoretycznie nie powinno to działać. Lepiej niech kolega postawi se czystego Windowsa jak już jest do tego zmuszony, przynajmniej nie będzie producenckich śmieci.

To moje konto MSDNAA, ale niestety ten Windows 7 Pro jest już w użytku na stacjonarnym komputerze. Chciałem tylko wykorzystać obraz, który się pobiera.

Z recovery nie chcę instalować systemu, bo właśnie jest tam cały ten syf od producenta.

Płytki nie mam od kogo pożyczyć niestety. Chciałbym od razu system z zintegrowanym SP1.

lepszy syf od producenta niż nośnik z, jak to juąłeś “dodatkami”…

Licencja MSDNAA nie pozwala na instalacje na większej ilości urządzeń? Warto by się upewnić, bo ja nie wiem.

Musisz w takim razie po znajomych poszukać, innej rady nie ma.