Reinstalacja Windows 7 na laptopie


(Żelek) #1

Witam.

Posiadam laptopa z fabrycznie zainstalowanym Windowsem 7 Home Premium w wersji 64-bitowej (był zainstalowany). Pech chciał, że zachciało mi się bawić z Windows 8 i przez moje gapiostwo straciłem zainstalowaną "7". No i teraz jestem w kropce. Nie chce pobierać żadnych obrazów płyt z Win7 z internetu, boje się "dodatków". Ale za to posiadam dostęp do MSDNAA i jest tam dostępny Win7 w wersji Professional. Wyczytałem gdzieś w sieci, że można usunąć plik ei.cfg z takiego obrazu i wtedy jest możliwość wybrania wersji systemu do zainstalowania czyli u mnie Home Premium. Czy taki trik jest legalny? Czy nie będzie problemu z aktywacją mojego klucza? Ewentualnie jak inaczej legalnie zainstalować system?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam :slight_smile:


(Mutant5) #2

Słyszałem, że obrazy z MSDNAA przyjmują tylko klucze podane do tych obrazów. Skoro masz dostęp do MSDNAA, o ile to Twoje konto możesz zainstalować Professionala. Jeżeli nie, poszukaj gdzieś nie edytowanego obrazu HP na necie, albo może ktoś ze znajomych ma płytkę. Skoro masz klucz ściągnięcie go z internetu jak i instalacja z czyjejś płytki jest jak najbardziej legalna.


(xomo_pl) #3

trik o którym mówisz jest legalny ale nie zainstalujesz W7 z tego obrazu z kluczem który masz z laptopem- klucz oem (ten z laptopa) wymaga nośnika oem aby zainstalować system.

System masz zapewne na ukrytej partycji recovery. Jak włączasz komputer to na ekranie bios powinno pisać press [tu klawisz] to recovery, wciskasz to i powinien się włączyć kreator odzyskiwania systemu, komputer zostanie przywrócony do stanu jaki był po 1 włączeniu


(Mutant5) #4

To nie jest żaden klucz OEM i pasuję do każdego obrazu. Jak wytłumaczysz działanie “klucza OEM” ze służbowego laptopa, do obrazu z wersji BOX od stacjonarki? Przecież teoretycznie nie powinno to działać. Lepiej niech kolega postawi se czystego Windowsa jak już jest do tego zmuszony, przynajmniej nie będzie producenckich śmieci.


(Żelek) #5

To moje konto MSDNAA, ale niestety ten Windows 7 Pro jest już w użytku na stacjonarnym komputerze. Chciałem tylko wykorzystać obraz, który się pobiera.

Z recovery nie chcę instalować systemu, bo właśnie jest tam cały ten syf od producenta.

Płytki nie mam od kogo pożyczyć niestety. Chciałbym od razu system z zintegrowanym SP1.


(xomo_pl) #6

lepszy syf od producenta niż nośnik z, jak to juąłeś “dodatkami”…


(Mutant5) #7

Licencja MSDNAA nie pozwala na instalacje na większej ilości urządzeń? Warto by się upewnić, bo ja nie wiem.

Musisz w takim razie po znajomych poszukać, innej rady nie ma.