Reinstalacja Windows Vista - pytania

Witam. Potrzebuję Waszej pomocy.

Chcę ponownie zainstalować Windows Vista. Niestety na płytce nie ma zintegrowanych żadnych Service Packów.

  1. Kiedy zainstaluję już Vistę to na jakiej zasadzie mam zainstalować brakujące dwa Service Packi które się do niej ukazały? Mogę od razu instalować SP2 czy najpierw powinienem zainstalować SP1 i po nim dopiero pobierać drugi??

  2. Posiadam router przewodowy Edimax AR-7084A. Pamiętam, że pierwsza jego konfiguracja sprawiła mi ogromne problemy. Czy po reinstalacji Visty będzie konieczna ponowna konfiguracja tego routera, abym mógł normalnie korzystać z internetu? (Neostrada TP).

Pierwszy raz reinstaluję Vistę stąd te pytania. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Co do SPeków to ja po kolei instalowałem chociasz i z automatycznych ustawień łat się po kolei pobierają :slight_smile:

a co do routerka to format nic mu nie skasuje bo nie integrujesz w niego .

Musisz zainstalować najpierw SP1, potem SP2.

Tak na przyszłość eksportuj ustawienia routera do pliku. W razie kłopotów szybki import z pliku i czas zaoszczędzony.

ServicePacki w przypadku Windowsa instaluje się najnowsze, SP2 zawiera już w sobie wszystkie poprawki z SP1.

No i zgłupiałem w tym momencie. Szukałem w pomocy Microsoftu ale zazwyczaj są to opisy instalacji pojedynczych packów.

Więc jak to w końcu jest z tymi service packami?

Musisz zainstalować najpierw SP1 później SP2 a na końcu odpalić Windows Update aby pobrać kupę poprawek jakieś 300MB.

P.S. System nie pozwoli Ci zainstalować SP2 jak nie wykryje w systemie SP1.

Dzięki domgug.

Już ostatnie pytanie - czy wszystkie SP znajde w Windows Update? Tzn czy windows update sam zaproponuje mi instalacje?

Tak znajdziesz.

Nie pobieraj osobno Service Packów - po prostu jak juz postawisz system to odpal Windows Update i po prostu zasysaj, on sam Ci zaproponuje service packi w najlepszym momencie.