Reinstalacja Windowsa 10 - nieprzydzielone miejsce

W instalatorze systemu Windows 10 usunąłem stare partycje. I teraz mam tak:

Dysk 0 - Nieprzydzielone miejsce 111.8 GB
Dysk 1 - Nieprzydzielone miejsce 16.0 MB
Dysk 1 Partycja 1 465.7 GB (dysk HDD z danymi, tego nie ruszam)

Jak połączyć dwa nieprzydzielone miejsca?

Z jednego (większego) miejsca możesz zrobić partycję np. systemową lub później sformatować i zrobić dysk :slight_smile:
Ten mniejszy zostaw, bo są tam przechowywane składniki systemu.

Robię reinstalację, więc usunąłem wszystkie partycje, czyli systemową, podstawową i MSR. Po MSR pozostało mi nieprzydzydzielone miejsce 16.0 MB. Czy nie powinno zostać jedno nieprzydzielone?

A ile masz tam dysków? bo z tego co widzę to dysk 1 z 16 MB to chyba cząstka dysku 1 HDD.

Jeden dysk SDD (na nim ma być system) i jeden HDD.

Nie połączysz bez zastosowania RAID - macierzy dyskowej. Ale to sobie zupełnie daruj.

Czy nieprzydzielone miejsce 16MB jest na początku DYSK1 czy na końcu?

Można próbować przesuwać partycję będącą przed lub za nieprzydzielonym miejscem, ale nie polecam tego, gdyż grozi uszkodzeniem lub utratą danych. Reasusmując DYSK1 zostaw tak jak jest.

System instaluj na dysku DYSK0.

Razem tych dwóch nieprzydzielonych miejsc nie da się połączyć ponieważ są na dwóch różnych dyskach fizycznych. Można jedynie nieprzydzielone miejsce 16 MB połączyć na dysku HDD z partycją 1465, ale za pomocą programu zewnętrznego, np. Easeus Partition Master.

Myślałem, że to 16 MB należy do dysku SDD Dzięki wielkie i przepraszam. Teraz jest już wszystko jasne.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.