Reinstalacja windowsa

witam chce przeinstalowac windowsa ale mam troche obaw :slight_smile: da sie to tak zrobic, zeby zachowac wszystkie dane na dysku?? jesli tak to co mam zrobic, mam ustawione bootowanie z cd i jak sie pojawi ekran instalacyjny to wybrac instalacja systemu czy napraw? plytka windowsa musi byc ta sama co wczesniej?

a jak wyglada jakby sie chcialo jednak sformatowac dysk c? mozna to tez w instalatorze prosto zrobic?

pozdro :slight_smile:

W instalatorze Windows wybierz ze chcesz go zainstalować na C:\ a innych dysków nie ruszaj to nic się nie stanie z danymi na nich.

Jedynie dysk C zostanie sformatowany.

Dodane 24.08.2009 (Pn) 13:08

A jeszcze jedno po wybraniu partycji, instalator powiadomi cię ze jest tam juz system i zaproponuje jego naprawę. Wybierz opcje nie naprawiaj.

http://www.adam749.eu/index.php?id=instal_XP

thx za info

czyli jak nie chce utracic danych to musze wybrac opcje naprawiania a jak chce od nowa wszystko to wybiore instalacje i automatycznie mi sformatuje?

a czy musze znac wczesniejsza nazwe administratora i czy plytka musi byc ta sama, ktora wczesniej wykonano instalacje, zeby mozna bylo naprawic windowsa? i co mam zrobic jak wczesniej byl pirat a teraz mam licencje na windowsa xp? trzeba koniecznie reinstalowac caly system i nie mozna dac naprawy?

pozdrawiam :slight_smile:

Dodane 24.08.2009 (Pn) 16:03

moze mi ktos pomoc i odpowiedz na te pytania? to dla mnie wazne

pozdrawiam :slight_smile:

Nie nie po wybraniu opcji nie naprawiaj ukarze ci się ekran z wyborem partycji na której chcesz zainstalować system, Wybierasz dysk C a następnie wybierasz jak ma byc sformatowany dysk C(tz. system plików ma być na dysku C) wybierasz NTFS(szybki) czekasz aż dysk zostanie sformatowany, potem skopiują się pliki windows-a (automatycznie).Potem komputer uruchomi się ponownie i nastąpi dalsza instalacja w trybie graficznym, tam postępuj według instrukcji.

Instalacja Windowsa wydaje się trudna w rzeczywistości jest bardzo prosta.

Pozdro Cruzer :smiley:

Cruzer, lepiej dać na normalne formatowanie. Spotkałem się z paroma problemami po szybkim formatowaniu.

raany, ale teoria a co jedna, to lepsza :rotfl:

Autor chcial zachowac dane, a nie zaistalowac system od nowa… to, tak a’proopos tematu i odpowiedzi wyzej :roll:

wszystko sie da - a drogi sa dwie:

  1. reinstalacja systemu (drugi ekran, gdy znajdzie poprzednia kopie OS)

instalator tylko skopiuje pliki systemowe do katalogu c:\windows, bez jego kasowania, czyli wszysko chodzi (dobrze jest przeinstalowac sterowniki plyty i kart)

  1. instalacja od nowa, ale… bez kasowania partycji (tym bardziej formatowania jej) i opcje zaawansowane - podajemy nowa sciezke do katalogu windows, np. c:\d\windows - w ten sposob instalator nie wykasuje starego folderu a dopisze nowy - wymagana jest instalacja poprawek, plyty itp. od poczatku, czesc narzedzi, gier powinna dzialac po restarcie (dopisza odpowiednie wpisy do rejestru)

czasem warto pomyslec, czy ‘dobre rady’ nie szkodza wiecej, jak pomagaja…