Reinstalacja windowsa

Mam pytanie związane z reinstalację windowsa. Otóż chciałabym całkowicie “wyczyścić” kompa, czyli nie ciągle reinstalować windowsa, a wgrać go jak bym miała nowego kompa przyniesionego ze sklepu bez windowsa. Nie wiem czy można tak zrobić, a przede wszystkim nie wiem jak. Proszę o szczegółową instrukcję. Z góry dziękuję. :smiley:

Jesli ciebie dobrze zrozumiałem to moja rada to porządkowanie dysku jakims programikiem.

Jeśli chcesz oczyścić kompa to najlepiej zdjąć mu partycję, następnie złożyć

nową(e) następnie zaformatować i zainstalować windę ale musisz mieć świadomośc utraty wszystkich danych.

Dane mam już na płytach o to się nie martwię, ale jak tą partycję u mnie C(mam na niej windowsa) zformatować albo cosik innego żeby nie były na niej windowsa i można od nowa dzielić dysk na partycję? :smiley:

flordota napisz jakiego Wina chcesz instalować :wink:

flordota poczytaj :

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=9576 :wink:

jak sformatujesz dysk to wkładasz Instalke Wina do CD-ROMU, uruchamiasz kompa (przy założeniu że masz bootowanie z CD-ROMu), uruchamia się instalator Windowsa i postępujesz zgodnie z instrukcjami :slight_smile:

Chcę windowsa xp home edition zainstalować, ale nie chce całego tego syfu na dysku C gdzie jest już windows, chce aby go nie było, a dysku tego ne mogę sformatować, bo jest tam windows.

Można uruchomić fdiska z dyskietki startowej do WIN 98, usunąć w nim wszystkie partycje, a później utworzyć je na nowo.