Reinstalacja XP a aktywacja

Witam!

Zamierzam w weekend zrobić reinstalację mojego XP. Zastanawiam się tylko jak to jest z aktywacją. Będę musiał go ponownie aktywować, czy nie?

Dziękuję za wszelką pomoc.

Aktywować systemu ponownie nie musisz.

Jeśli pomiędzy dwoma instalacjami systemu nie zmieniałeś niczego w sprzęcie, to wystarczy sobie skopiować z starego systemu pliki C:\WINDOWS\system32\ wpa.dbl oraz C:\WINDOWS\system32\ wpa.bak i wstawić je do nowego systemu.

Ta sztuczka z podmienianiem plików wpa nie działa, przynajmniej u mnie nigdy nie działała.

A co za problem znowu go aktywować ?

Jeśli system oryginalny, to czemu się pytasz ? :slight_smile:

Aktywować możesz ile razy chcesz :wink: byle na tej samej maszynie w przypadku OEM

Nie wiem, bo gdzieś czytałem, że jak będę chciał przeinstalować system, to nie przyjmą mi ponownej aktywacji. Thx za pomoc! =D> =D>

Dodane 30.11.2009 (Pn) 19:33

Mi także to nie działa. A po zmianie RAM mi przyjmą?

Tak. Możesz zmieniać części, ale nie płytę główną, bo to do niej przypisany jest klucz Windowsa.

No nie wiem czy z tą płytą główną tak do końca jest. Ostatnio wymieniłem właśnie płytę główną i ku mojemu zdziwieniu system się normalnie aktywował.Chyba że to po prostu błąd po stronie Microsoftu.

Kupiłem komputer z licencją zmieniłem kluczy w systemie na ten z nalepki aktywowałem go przez internet ale nie chce przejść testa na oryginalność oczywiście mój system był Piratem z którego postawiłem zrobić org za pomocą licencje zadzwoniłem do Bill Gatesa przedstawiłem jak sprawa stoi powiedzieli że nie może aktywować bo system był aktywowany w innym mieście a z tego co wiem można sobie aktywować klucz systemowy ile razy się chce