Reinstalacja z Win 10 na Win 7


(Orianka) #1

Kupiłam laptopa z Win 10 Home. Słysząc że z Win 10 są wiecznie jakieś problemy z Win 10, chciałabym zainstalować Win 7 Profesional (mam oryginalnego na płytce). Do tej pory pracowałam na PC z Win 7 Pro i jestem bardzo zadowolona. Laptopa kupiłam jedynie do pracy w podróży. Czy można zainstalować Win 7 Pro na nowym laptopie? Czy jest to w ogóle możliwe? Raczej nie da się się teraz kupić nowego laptopa bez Win 10 z dobrymi parametrami. Przyznam, że nie jest źle jak uruchomiłam laptopa, a mam z dyskiem HDD, podobno na HDD Win 10 bardzo opornie chodzi - ja tego nie zauważyłam. Jednak chcę mieć wyjście awaryjne jakby były poważne problemy po kolejnych aktualizacjach
Mam Laptop LENOVO Ideapad 520-15IKB (81BF00J3PB) i5-8250U 8GB 1000GB GFMX150 W10


(pocolog) #2

Możesz zainstalować W7, ale nie podejmuj pochopnych decyzji opartych na zasłyszanych opiniach anonimowych ludzi z internetu :wink: Każdy OS ma jakieś bolączki i problemy, bo to kawał skomplikowanego kodu, ale ludzie lubią zbytnio te problemy wyolbrzymiać.
Poza tym MS niedługo kończy wsparcie dla W7, więc tym bardziej nie ma co się pchać w 10 letni system operacyjny. Lepszą opcja moim zdaniem byłoby pobranie czystego obrazu z W10 ze strony MS https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 i zainstalowanie go z kluczem od twojego W7pro. Dzięki temu będziesz miała czysty W10 (bez bloadware od producenta laptopa) w wersji professional.


(Orianka) #3

Dziękuję za informacje, nie wiedziałam że tak można zrobić. Postaram się właśnie taką operacje zrobić, to byłoby najlepsze
Czy pobranie czystego Win 10 ze stronki jest darmowe czy płatne?


(pocolog) #5

Darmowe.


(Orianka) #6

Dziękuję za pomoc. Będę działać :slight_smile:


(Leszek2204) #7

wszystko można jeżeli masz win 7 oryginał z kluczem key możesz zainstalować na dysku ‘’ C’’ a jak masz oryginał win 10 to można zrobić instalacje na innym dysku np. ‘’ D’’


(Leszek2204) #8

…zainstalowanie go z kluczem … czy ten klucz nie jest czasami na 30 dni?


(pocolog) #9

Ja zrozumiałem, że koleżanka ma licencję na W7pro. Ty jej post rozumiesz inaczej?
W10 możesz testować przez 30 dni nie podając żadnego klucza licencyjnego, może to ci się pomyliło?


(Astor44) #10

Zainstalowanie trudne z uwagi na brak sterowników do Twojego modelu laptopa, wybitnie dostosowanego do Win10.


(Orianka) #11

Mam oryginalny Win 7 Pro z kluczem. Win 7 Pro mam na komputerze PC. Na laptopie jest Win 10 Home
Po waszych wypowiedziach już sama nie wiem co zrobić.
Może właśnie najlepiej wgrać czysty Win 10 ze strony Microsoft z kluczem z Win 7 Pro - wtedy rozszerzenie do Win 10 Pro. Co o tym myślicie?
Jak Wam się pracuje na Win 10? Rzeczywiście jest taki awaryjny? Ostatnio nanieśli poprawki i wszystko niby w porządku. Jak dalej z Win 10 będą problemy to pewnie w miarę szybko wprowadzą Win 11


(rgabrysiak) #12

Wgraj czysty system Windows 10 i sprawdź, nic na tym nie tracisz. Natomiast czy rozszerzenie do Windows 10 Professional jest ci koniecznie potrzebne odpowiedz sobie sama, w mojej opinii dla większości domowych użytkowników wersja Home w zupełności wystarczy. A z działaniem Windows 10 to jest loteria, u jednych działa bezproblemowo u innych zupełnie inaczej.


(Radek68) #13

Czyli Windows 10. Windows 7 nie obsługuje poprawnie tych procesorów, brakuje sterowników.
Może to i lepiej, bo Windows 10 jest dobrym systemem, moim zdaniem lepszym od Windows 7. Oczywiście nie bezwarunkowo, są plusy i minusy, ale generalnie nie ma po co wracać do siódemki, zwłaszcza na nowych procesorach.


(Orianka) #14

Dziękuję wszystkim za opinie i rady, są bardzo pomocne :slight_smile:
Z wgrywaniem Win 7 Pro dam sobie raczej spokój skoro brak sterowników, a laptop ewidentnie dostosowany pod Win 10.
Na weekadzie jak będzie więcej czasu wolnego spróbuje wgrać ten czysty Win 10 z możliwością rozszerzenia, zobaczymy jak mi to wyjdzie


(D35CART35) #15

Jedna Wielka loteria.:wink:


(Orianka) #16

Wiem, że z Win 10 są problemy dlatego pytam tutaj na forum, jak wam się pracuje na tym systemie
Nowego laptopa z dobrymi parametrami nie da rady kupić pod system Win 7 w takim elektrosklepie. Można widomo zamówić sobie laptop pod konkretne wytyczne tzw. składak ale to wychodzi drożej. Ja za tego laptopa dałam w sklepie dałam 3 tys, a takiego składaka wycenili mi na ok. 4,5 tys.
Także będę sobie pracować na Win 10 i zobaczymy.
Jak będą jakieś problemy zawsze mogę zapytać tutaj na forum. Zawsze mogłam tutaj liczyć na fachową pomoc i rady :slight_smile: Już wielokrotnie “ratowaliście” mój PC z różnych opresji za co jestem wdzięczna :heart:


(Radek68) #17

Jeszcze jedno.

Bo słyszy się głównie o problemach. Mało kto (ktoś w ogóle?) zakłada wątek pt. “Dziś znowu cały dzień Windows 10 działał bezproblemowo”. :wink:
A jak pojawia się problem, to ludzie o tym piszą.
Z moich doświadczeń z komputerami (setki, może i tysiące maszyn z różnymi systemami) uważam, że Windows 10 na pewno nie sprawia więcej problemów, niż Windows 7.
O innych systemach nie piszę, bo to nie jest teraz ważne.


(Orianka) #18

Dziękuję za opinie, to bardzo pomocne. To mój pierwszy laptop z Win 10 stąd moje obawy i wątpliwości. Zasłyszane opinie to nie tylko z Internetu, ale też bezpośrednio od znajomych. Jednak ile osób tyle opinii. Tak jak już wspomniano każdy system ma wady i zalety, a trzeba sobie radzić. Więc będę sobie pracować na Win 10 i w razie problemów mam się gdzie zwrócić o pomoc i radę. Zawsze warto pytać


(szalon) #19

co to jest bloadware ???


(Orianka) #20

Zrezygnowałam z reinstalacji systemu na Win 7.
Laptop działa w miarę w porządku, tylko muszę pilnować aktualizacji żeby mi się nie instalowały, to już ogarnęłam.
Teraz mam problem z instalacją modemu usb D-link. Z tego co czytałam w necie nie tylko ja mam taki problem - Win 10 ma problem z kompatybilnością modemów różnych firm. Możecie coś doradzić w tym aspekcie?


(Radek68) #21

Co takiego :interrobang::question:
Aktualizacje mają się instalować.