Reinstalacja z win 8 na win 7 = utrata gwarancji?

Witam

Zakupiłem laptopa firmy Samsung , niestety z Windowsem 8 po update na Windowsa 8.1 większość programów potrzebnych mi na uczelnie odmówiło posłuszeństwa. Czy w przypadku reinstalacji na Windowsa 7 utracę gwarancję?

jak najbardziej gwarancji nie utracisz

a może spróbuj odpalić programy w trybie zgodności win 7

Nie utracisz gwarancji. Kupiłem laptopa firmy Samsung w Vobisie i od razu zapytałem o to sprzedawcę.

PS.

Pamiętaj, żeby zmienić ustawienia/zabezpieczenia bootowania w biosie, żeby Win7 mógł wystartować.

No własnie mam problem , zmieiłem aby startował z płyty w zakładce bot ale nie działa… jakby płyty nie widział.

Wyłącz secure boot uefi coś w ten deseń szukaj.

Wejdź do biosu w zakładkę boot. Odszukaj pozycji OS Mode Selection i przestaw ją na Legacy OS lub UEFI and Legacy OS. Opcję Secure Boot przestaw na Disabled.

Ok to co napisałeś podzialało , ale nastąpił kolejny problem… Podczas formatowania i wyboru instalacji wyskoczyło mi z 7partycji w tym Samsung rec. Wybrałem tą na której miałem system i wywaliło mi błąd , że nie mogę zainstalować systemu na tej partycji ( chyba to było dysk 0 partycja 4 ) Czy instalacja 7 = się z usunięciem recovery?

Sformatuj partycję na której chcesz zainstalować Windowsa. Bodajże opcja zaawansowane, czy jakoś tak w instalatorze. A najlepiej byłoby zrobić porządek z tym całym bajzlem co tam masz za pomocą jakiegoś programu do partycjonowania.

Nie potrzebuje żadnego programu do partycjonowania. W czasie instalacji Windowsa zrobisz porządek z partycjami. Tutaj usuń co chcesz i utwórz nowe (jak na załączony zdjęciu). Pamiętaj, że dane za tych partycjach zostaną skasowane.

http://m.ocdn.eu/_m/2163af7912ae6e7a28d … ,29,38.jpg

Wiem jak instalować windowsa 7 ale nie chce przy tym usunąć mojego dysku D oraz partycji recovery bo pewnie po tym strace gwarancję…

Nie stracisz gwarancji przecież zawsze może dysk zostać uszkodzony. Osobiście zawsze kasuje Recovery po jakiego to w ogóle jest na kompach :slight_smile: Wolę tradycyjną instalację z pena czy cd. Możesz jeszcze napisać do supportu Samsunga i spytać czy możesz usunąć partycję Recovery bez utraty gwarancji. Poza tym sam pisałeś, że masz 7 partycji i tutaj chodziło o porządek nie musisz kasować Recovery. Nie mogłeś zainstalować systemu bo najpierw miałeś sformatować partycję najlepiej tą z W8 i na niej postawić W7.