Reinstalka 7 starter oem bez recovery

Mam pewien problem. Chciałabym zrobić reinstalkę win 7 starter na moim netbooku, ale bez recovery, bo chcę pozbyć się syfu od HP (strasznie dużo tych dodatkowych progamów nawciskali i żadnego nie używam). Jednak nie posiadam ani płytki (wiadome), a nawet gdybym posiadała, i tak nie mam stacji cd/dvd. Czy jest jakaś możliwość ściągnięcia systemu ze strony microsoftu? Albo nie wiem, zamówienia czystego systemu bez klucza, ale z pewnego źródła, bez syfu?

Wersja Home Premium tym (ta ma język polski obecnie, Wersja Pro tylko francuski i koreański - jakieś restrykcje w udostępnianiu reszty):

I trzeba zmodyfikować / usunąć plik:

\sources\ei.cfg

Tym programem ręcznie przerobiony czysty obraz możesz przenieść na pendrive: https://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-USBDVD-Download-Tool,Program,Windows,25159.html by sprawdzić czy na liście będzie edycja starter (czasem nie ma i to pewnie z powodu że zdjęcia są z wersji bety Windows 7 (stare))

Jak to powiedzieć, MS powoli zdejmuje oficjalne obrazy z W7 z działu download, a następnie dobiorą się do 8.1 xD Ale taki to nas los. W10 i chmura i jeszcze raz W10 i chmura.

To już zaktualizuj do dychy, nie kosztuje a dostaniesz czysty system bez syfu i sprzęt życia nabierze.

Hm, może w takim razie zrobię upgrade do dziesiątki. Win 7 bardzo lubię (mam na drugim laptopie), ale Win 7 starter to porażka. Tylko pytanie, czy 10 ma wersję OEM? Bo ostatnio powiedziano mi, że przy instalacji 10 na swoim dysku, można potem owy dysk podpiąć do dowolnego komputera i odpalić, by korzystać. Zastanawiam się, jak to możliwe i na jakiej zasadzie to działa.

Tak, a przy wymianie płyty głównej nie ma potrzeby reinstalacji systemu.
Ja bym w takie coś nie wierzył są obrazy live Windows ale zazwyczaj nie wykrywają karty sieciowej w przeciwieństwie do Linux live (tu jest większa szansa).