Reinstall systemu?

Witam

Stałem się nie-szczęśliwym posiadaczem problemu. Otóż kilka miesięcy temu kupiłem komputer (przez internet więc bez gwarancji - żałuję). Działał bez większych problemów, ale gdy we wtorek chciałem go odpalić antywirus wyłączył mi 4 pliki systemowe (nie pamiętam niestety jakie:(). Pojawiła się tapeta i kursor. Brak ikon czy paska systemu. Zresetowałem komputer. Pojawiło się okno logowania. Nie okienka do wyboru konta (wcześniej właśnie tak było) a pola tekstowe do wpisania loginu i hasła. Login jest domyślnie ustawiony jako “admin” i puste pole na hasło. Konto User (z którego dotychczas korzystałem; miało uprawnienia administratora) wygląda na usunięte. Próbowałem uruchomić tryb awaryjny, ale i tam pojawiła się prośba o hasło. Zdaje mi się, że na konto administratora nałożone jest hasło (to tylko moje przypuszczenia - nie koniecznie tak musi być rzeczywistości). Czy muszę zrobić reinstall systemu, czy jest jakieś prostsze wyjście? Jeśli tak, proszę pomóżcie. Mój system to win XP home edition SP2.

Spróbuj użyć przywracania systemu.

Przy zakupie używanego komputera reinstalację należało zrobić niezwłocznie i tak radzę Ci zrobić teraz, ustawiając system “pod siebie”, swoje zwyczaje i wymagania.

@up

Komputer miał Linuksa Ubuntu, więc system zmieniłem.

słyszałem, że da się jakoś naprawić system z płytki windowsa ale nic dokładniej na ten temat nie mogę znaleźć. Myślicie, że to może pomóc? Jeśli tak, proszę napiszcie mi jakieś szczegóły na ten temat…

Tak. Naprawa jest tutaj opisana: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=60904 lecz ustawienia kont pozostaną nadal takie, jakie są. Możesz próbować! Wszystkie dane zostaną zachowane.

Dzięki za pomoc Poraj. Skopiowałem pliki z płytki tylko teraz jest tak:

Sposób logowania wrócił do “normy”. Jest jedno konto niezabezpieczone hasłem. Tylko gdy chcę się zalogować słyszę dźwięk, jakby antywirus (avira antivir) znalazł cztery wirusy, pojawia się tapeta, kursor poczym następuje logout. Wygląda to jakby brakowało kilku plików systemowych (choć nie mam co do tego 100% pewności). Wie ktoś jak to można (jeśli można) to naprawić?