Rejestr - Automatyczne dodawanie

Co zrobić żeby określony wpis rejestru był dodawany przy każdym starcie systemu ale tak żeby nie pojawiało się okienko “Czy chcesz dodać ten wpis do rejestru”? Proszę o szybką odpowiedź…

A czemu chciałbyś żeby był dodawany przy każdym uruchomieniu? Jak coś się wpisuje do rejestru to ten wpis pozostaje w takim stanie w jakim go zapisałeś.

Zobacz na http://www.bil.pl/wyniki_konkursu_windows.htm

Znalazłem tam polecenie " regedit /s xxx.reg - importuje bez wyświetlania komunikatu"

Trzeba by zrobić plik np. w katalogu głównym na dysku C o nazwie “kasuj.reg” i wpisać w nim

odpowiednie wpisy, a potem wykonać skrót do regedit z tymi parametrami czyli

C:\WINDOWS\regedit.exe -> utwórz skrót

Potem na tym skrócie PPM -> Właściwości i zmieniamy “C:\WINDOWS\regedit.exe”

na “C:\WINDOWS\regedit.exe /s c:\kasuj.reg” i taki skrót ciągniemy do katalogu MenuStart\Autostart

Nie sprawdzałem ale powinno zadziałać.

Zrobiłem tak:

  1. Wkleiłem do “C:\WINDOWS” plik “123.reg”

  2. Utworzyłem skrót do “regedit.exe” (nazwa skrótu: “reg.lnk”) i w jego właściwościach ustawiłem element docelowy na “C:\WINDOWS\regedit.exe /s C:\WINDOWS\123.reg”

  3. Uruchomiłem regedit.exe i w “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run” utworzyłem nową wartość ciągu o nazwie “Reg” i nadałem jej dane wartości “Reg.lnk”

i nie działa…

Do punktu drugiego wszystko dobrze, ale nie rób tego co napisałeś w punkcie 3,

tylko ten link czyli “reg.link” najpierw sprawdź czy działa, czyli włącz go.

Jeśli działa tak jak chciałeś to złap go myszką i pociagnij do:

MenyStart -> Wszystkie Programy -> Autostart

Tak aby się znalazł w katalogu “Autostart” i będzie wykonywany przy każdym starcie systemu.

Niestety nie działa :expressionless: Element docelowy we właściwościach tego skrótu jest na pewno dobry? Jakby co to NIC z mojego poprzedniego postu (godz: 18:03) nie ma nawiasu.

A u mnie działa bardzo dobrze (sprawdziłem) zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś w punkcie 1 i 2

Więc błąd może być tylko w prawidłowym napisaniu pliku “123.reg”

Czy napisałeś w nim odpowiedni nagłówek, linie odstępu i teść klucza na przykład tak:

Sprawdziłem właśnie na takim przykładzie zmieniając wartość “1” na “0” (kilka razy) i używając do tego

powyżej opisanego skrótu “reg.lnk” wszystko działa OK! Rejestr jest zapisywany bez jakiegokolwiek komunikatu

i potrzeby potwierdzania.

Jeszcze nie napisałem że katalog AUTOSTART zamiast przeciągnąć do “Menu Start” jest jeszcze (to ten sam) na dysku:

c:\Documents and Settings(NAZWA UŻYTKOWNIKA)\Menu Start\Programy\Autostart\

Albo działający dla wszystkich użytkowników:

c:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\

Można wiec tam umieścić ten skrut “reg.lnk” aby startował przy każdym włączeniu.

Jak przeniosłem do autostartu to działa :slight_smile: A co zrobić żeby “reg.lnk” był uruchamiany zawsze jako pierwszy przy starcie/restarcie komputera? To już ostatnie pytanie ;]