Rejestr-co usunąć w kluczu

(xomo_pl) #1

witam , w ostatnim czasie dość dużo odinstalowywałem programów (min. KaSperSky, panda antivirus)i tu moje pytanie. czy mogę usunąć te wpisy z rejestru (z edytora rejestru) z kasperskiego, i inne i czy będzie to bezpieczne dla systemu-czy go nie rozwali?

prosze o odpowiedzi

(Hexan) #2

Radzę Ci użyć progsów typu RegCleaner albo CCleaner. W żadnym wypadku nie baw się w ręczne usuwanie wpisów.

(xomo_pl) #3

a może tak jakieś wytłumaczenie... a nie użyj bo tak i koniec.

(Agatonster) #4

jv16 PowerTools 1.3.0.195

Tutaj otwierasz-> Opcje rejestru -> Narzędzia -> Czyszczenie rejestru -> Kontynuuj - Start i czekasz aż program wyszuka klucze...Sortuj -Sortuj według koloru ikon - Pozycje, których usunięcie winno być bezpieczne -> Wybierz - Wybór specjalny - Pozycje, które można bezpiecznie usunąć - Usuń...- usuwasz oczywiście zaznaczone kolorem zielonym. :slight_smile:

Pozdrawiam

(Hexan) #5

Mówiąc wprost - bo i tak nie usuniesz wszystkiego, co powinieneś, a to, czego nie powinieneś prawdopodobnie przy okazji usuniesz. :lol:

Zresztą biorąc pod uwagę ilość wpisów, jakie tworzą w rejestrze antywiry, to trzeba być masochistą, żeby brać się za ich ręczne usuwanie. :smiley:

W tym przypadku rozpieprzenie sobie systemu może być kwestią jednego kliknięcia. Twój wybór - albo cleanery, albo kłopoty.

(Dareks8) #6

Ale programy do czyszczenia rejestru wszystkiego nie usuną. Jak widzisz wpis, który ma nazwę programu usuniętego to go oczywiście możesz usunąć.

Czasami nie zawadzi zajrzeć do rejestru.

(xomo_pl) #7

usunąłem wpisy ręcznie z edytora rejestru....

czy programy tworzą wpisy tylko w dziale "software" w rejestrze czy jeszcze gdzieś?

(Agatonster) #8

Czesto producenci antywirów udostępniają też narzędzia pomocne w odintalowaniu programów wraz z czyszczeniem śladów po usunietych programach, choć nie sądzę, że ślady te usuwane są tak skutecznie, by można było powtórnie instalować te programy w wersji trial - choć tu mogę się mylić z racji braku w tym względzie doświadczenia :slight_smile:

Ręczne czyszczenie też nie da spodziewanego efektu - co oczywiście nie sugeruje, że Ty masz taki zamiar :slight_smile: - to tylko taka uwaga przy okazji...

Trzeba naprawdę być biegłem znawcą rejestru, by dostrzec i usunąć takie wpisy w sposób bezpieczny dla systemu.

Pozdrawiam

(Dareks8) #9

Te wpisy mogą być w najróżniejszych miejscach. Ręczna edycja rejestru to jak napisałem od czasu do czasu zajrzeć i jak jesteś pewien, że wpis od usuniętego programu jest to go usunąć. Ale ręcznie pousuwać wszystko raczej trudno jest. Prog. jw16 power tools ma opcję wyszukaj w rejestrze i tam można wpisać kilka nazw i dać wyszukaj. Tylko ostrożnie usuwać po sporządzeniu kopi.

(Piotr P.) #10

Recznie oczywiscie mozesz tego dokonac, ale musisz miec oczy po obustronach glowy :wink: Zapisy do poszczegolnych aplikacji sa w roznych miejscach i powiazane z CLSID itd.., wiec tego recznie nie wykasujesz, a przydatnym tu bedzie narzedzie, ktore koledzy wskazali.

(xomo_pl) #11

dziękuje za wypowiedzi , skorzystam z Jv16power tools

czy jest bezpieczne korzystanie z niego czy może jakiś inny?

(Dareks8) #12

On tworzy kopie zapasową usuwanych wpisów(jeśli się zgodzisz). Mi się jeszcze nie zdarzyło abym musiał coś przywracać, a czyszczę i defragmentuję rejestr regularnie. No ale zawsze może być ten pierwszy raz(chodzi mi o opcję wyszukaj w rejestrze, bo wtedy trzeba przejrzeć co znalazł przed usunięciem-nigdy nie usuwać bez sprawdzenia).