Rejestr - Problem z programami

mam problem, mianowicie dziś używałem programu RegCleaner do usuwania zbędnego rejestru z mojego komputeru jednak usunąłem ważne rejestry i teraz nie chodzą mi programy, aplikacje itp, gdy klikam na jakąś ikonę robi się szara i nie idzie jej włączyć… :frowning: proszę o pomoc

No to masz przerąbane. Z jakich zakładek usuwałeś ?? Bo jak rozszerzenia itp. to masz problem.

nie pamiętam dokładnie ale w tej zakładce było najwięcej roższerzeń co mam zrobić proszę o pomoc

A kopii usuwanych wpisów RegCleaner nie utworzył ?

Pozdrawiam

teraz go nie umiem włączyć tak jak inne programy a przedtem nic się nie pokazało, skasowałem te rejestry i gdy wyłączyłem regcleaner to już nie szło go otworzyć

Spróbuj przywracania systemu, o ile masz aktywną tą usługę.

właśnie nie umiem otworzyć tej ikony

To jest jeszcze możliwość w trybie awaryjnym. Wybierz polecenie Ostatnia znana dobra konfiguracja

ale jak zrobić żeby wybrać to polecenie?

Podczas startu systemu wcisnij klawisz F8. Nastepnie kursorami z klawiatury wybierz opcję i daj Enter.

Spróbuj przywracania przez Uruchom

Start - Uruchom - CMD

Skopiuj i wklej

%windir%\system32\restore\rstrui.exe

Pozdrawiam

przez uruchom nie idzie tego zrobić… dałem restarta naciskałem f8 i nic…

Klawisz F8 należy nacisnąć po wyświetleniu menu -Wybierz system operacyjny do uruchomienia.

więc tak włączyłem komp i dałem F8 a potem ostatnia działająca konfiguracja, i dalej jest tak jak było…

Wygląda na to, że tego systemu nie uratujesz. Za duże straty :frowning:

no to co muszę zrobić formata?

Możesz, ale nie musisz.Jeżeli masz płytę instalacyjną swojego systemu, to możesz skorzystać z opcji naprawiania. Chyba że nie zależy Ci na ustawieniach poczty, komunikatorach itd. Po formacie, będziesz miał pewność, że pozbyłeś się ewentualnych śmieci. Jeżeli system był zdrowy, to polecam jednak naprawę. Zobacz TU

ok dzięki

Złączono Posta : 22.03.2007 (Czw) 14:22

mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tego problemu, czy po zainstalowaniu linuxa rejestry powrócą i będzie wszystko działać??

W linuksie nie ma czegoś takiego jak rejestr.