Rejestr systemu windows a technik informatyk

Nigdzie nie mogę znaleźć a do mojej płyty by się przydał poradnik jaki klucz za co odpowiada. Chociaż mam zdanego technika to w kwestii problemu typu brak panelu sterowania nic nas nie nauczyli ino belfer kazał przeczytać o rejestrze nawet nie podał dokładnych i po 5 min zrobił kartkówkę.

Na necie nie mogę znaleźć a głupio robić gdzieś konta gdzie się za całe życie już nie będzie zaglądać, w sumie były by potrzebne następujące rozwiązania:

Odwrócone przyciski myszy, zmieniony język klawiatury, brak opcji wyłącz komputer/zamknij system, brak panelu sterowania jakieś 3 tam z tego co pamiętam mieliśmy ale ale nie wiem dokładnie co.

Nie rozumiem tekstu. Możesz napisać wyraźniej?

No niestety, ale egzamin na Technika Informatyka w tym kraju jest dość dziwny, nie dość, że występują pytania o już nie używanym sprzęcie, to i niektóre pytania są tak banalne jakby miały być egzaminem na koniec Informatyki w liceum w klasie humanistów :smiley:

Autorowi tematu jak dobrze rozumiem chodzi o coś takiego :

[HKEY_CURRENT_USER\

Control Panel\Colors] aktualnie używane kolory

[HKEY_CURRENT_USER\

Control Panel\Desktop] ustawienia pulpitu

coś takiego widzę na tą chwilę po polsku tylko na ( nie wiem jak wejść na jego główne Menu znalazłem tą “pod stronę” przez googole )

danger.zone.w.interia.pl/rejestr/reje01.html

danger.zone.w.interia.pl/rejestr/reje02.html

ogółem większość zagadnień które tu podałeś da się odnaleźć odpowiedzi na nie u wujka google ; ) później tylko to spisać w czytelny sposób.

albo szukać u źródła

http://support.microsoft.com/kb/256986


Edit@

http://msdn.microsoft.com/en-us/library … 75(v=vs.85.aspx ( Nawias w linku pierwsze widzę ;o )

To powinno być to czego szukasz. no to co Powodzenia w szukaniu ?

No mniejsza o teorię ja miałem zlewkę z jakiegoś sprzętu który był podpisany na rysunku; akurat mi chodzi o część praktyczną tam choć większość zadań wygląda podobnie ale trafi się coś wyjątkowego gdzie trzeba w rejestrze pogrzebać i przy odrobinie szczęścia masz tabele jaka dokładna ścieżka za co odpowiada //tu chodzi o zmianę wartości z 0 na 1 by dana rzecz działała. Zadań jest sporo i mają one 9 poziomów trudności.

Np tak jak jest tu [HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Session Manager/Memory Management/ClearPageFileAtShutdown”] . Kliknij na nią i ustaw na 1.

Cały rejestr jest tam ogólnie opisany mi chodziło o coś jak na tych 2 stronach tylko sprawdziłem to w praktyce dla przykładu [HKEY_CURRENT_USER\

Software\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\Policies\Explorer] poza typem dword mam sz ale to wszystko, myślałem że tylko będzie można modyfikować wartości w systemie binarnym we wszystkich kluczach z lisy czyżbym musiał w razie potrzeby tworzyć nowe wartości?

Dodane 27.09.2012 (Cz) 0:41

Podbijam