Rejestracja domeny co.uk - pytania laika dotyczące rejestracji

Przede wszystkim chciałbym się przywitać :)

Maila zakładasz sobie na hostingu - za darmo oczywiście, chociaż możesz mieć ograniczenia odnośnie ilości wysyłanych wiadomości. Czemu akurat decydujesz się na taki adres? W polskich firmach również kupisz taką domenę.

  1. Raz przymierzałem się do rejestracji domeny co.uk bez konkretnego celu i jeśli dobrze pamiętam te domeny są tylko dostępne dla obywateli UK lub zameldowanych w UK (tak przynajmniej wyskoczyło w panelu rejestratora (nie nie pamiętam jakiego i to już praktycznie przy tworzeniu przelewu :/ )). Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

  2. whios, jeśli dobrze wiem to wszystko zależy od rejestratora, czasami nie ma takiej opcji, czasami darmowa lub odpłatna opcja ukrywania, prawdopodobnie rodzaj domeny też ma na to wpływ a czasami tylko rejestrator jest podany w whois.

  3. Sama domena nie daje hostingu ani maila, wraz z zakupem domeny mogą być rożne promocje u rejestratora, np: maile gratis wraz z dostępem do jakiegoś uproszczonego panelu hostingowego. Jeśli nie to oddzielnie trzeba dokupić lub coś darmowego.