Rejestracja domeny .pl

Witam, wpadłem na pomysł strony, sprawdziłem i adres jest nie zajęty przez nikogo, gdzie/jak zarejestrować sobie domenę .pl?

Nie chciałbym ponosić początkowych kosztów, gdyż nie wiem czy się zmobilizuje do utworzenia strony…

home.pl - z tego co widzę jest promocja na domenę .pl:

http://home.pl/domeny

promocja ‘3 domenty za 0 zł’ - ale to tylko dla przedsiębiorców z tego co wyczytałem, więc pewnie odpada… :slight_smile:

oprócz tego jest serwis nazwa.pl

‘Domeny za darmo!’ - też tylko dla firm.

W obu przypadkach dla “śmiertelnika” jest to niecałe 10PLN netto za rok - przynajmniej z tego co tak na szybko przeczytałem.

Co do szczegółów odsyłam do regulaminów poszczególnych promocji.

Jeśli chodzi o domeny to tyle, rozumiem, że jakiś hosting już jest/ewentualnie będzie. Jeśli nie, to firmy też oferują hosting, ale jak wiadomo jest to już dla zwykłej osoby fizycznej droga impreza.

Bardzo fajną alternatywą wydaje się serwis 1&1:

http://www.1and1.pl/Instant?linkOrigin= … av.domains

Dzięki, tak myślałem właśnie nad jednym z tych serwisów, dawno temu korzystałem, i widzę że nic sie chyba nie zmienilo w tym temacie.

Za te darmowe lub prawie darmowe domeny w promocji potem idzie słono płacić,

więc to dobre rozwiązanie tylko jeżeli nie zamierza się tej domeny zatrzymywać.

-Czyli na zasadzie wykorzystaj i wyrzuć.

Jeżeli zaś planuje się zatrzymanie domeny na dłużej (albo chociaż się tego nie wyklucza) …to jest sporo ofert w przyzwoitych cenach

np masternet.pl czy ovh.pl

To prawda, aczkolwiek ja dorwałem fajną ofertę na domenę .pl oraz hosting na 2 lata chyba za darmo, a jeśli nie to za marne grosze, co więcej bez konieczności przedłużania korzystania z usług tej firmy - a jest nią 1and1 :slight_smile: więc polecam tam zaglądać co jakiś czas, mają fajne promocje.

Co do home.pl - firma taty ma tam hosting i domeny - średnio za rok to 80pln za domenę (netto) a hosting to nawet 600PLN (w promocji dostaliśmy 14 miesięcy zamiast 12…, nowy klient może dostać za 300PLN, potem dwa razy drożej). Trzeba szukać okazji :slight_smile: