Rejestracja karty w Virgin Mobile

Witam,

czy ktoś z kolegów rejestrował numer w Virgin mobile i jednocześnie zamawiał kartę za pośrednictwem kuriera, chętnie bym się skusił na tego operatora ale niepokoi mnie konieczność podawania Peselu przez internet, co o tym sądzicie,czy to bezpieczne?

Pozdrawiam

Komunikacja do Virgin idzie pewnie szyfrowana (HTTPS), więc wpisanie PESELu w formularzu internetowym nie jest jakoś wybitnie niebezpieczną czynnością.

Więcej krzywdy może narobić nieuczciwy kurier, który przyjdzie do Ciebie z papierkami do podpisania, a potem zwyczajnie skopiuje sobie wszystkie Twoje dane. Łącznie ze wzorem podpisu.

Czyli jednak nie do końca to jest bezpieczna forma zamówienia karty?

Równie dobrze Twoje dane może wykorzystać pracownik call-center operatora. Nie dajmy się zwariować.

Z tego co pamietam to jak byl “bum” na rejestracje to mozna to bylo zrobic nawet w kiosku i jak wtedy została rozwiązana kwestia bezpieczenstwa?

Jak nie ma salonu firmowego do którego możesz iść jak coś się popierdaczy to żaden operator.
Nie komplikuj sobie życia, zwłaszcza że oni nie dają nic czego byś nie znalazł u konkurencji.

Można iść do Żabki, gdzie panna Ziuta pracująca na umowę zlecenie od ręki Ci zarejestruje każdą kartę.
Jak widzisz do Twoich danych każdy ma dostęp i każdy jeśli to nicpoń może wykorzystać Twój pesel i nr dowodu…

“We wszystkich sklepach sieci Żabka i Freshmarket, można zarejestrować karty SIM. Niezależnie od wybranego sposobu i miejsca, przy rejestracji karty niezbędne jest podanie swoich danych osobowych: imienia, nazwiska, numeru PESEL i numeru rejestrowanego telefonu lub karty SIM.”