Rejestracja pojazdu?

Witam

Mam jedno proste pytanie i oczekiwałbym prostej odpowiedzi na nie osob ktore sie na tym znaja i maja co do tego pewnosc. Przy zakupie pojazu trzeba go przerejestrowac na nowego własciciela.

Pierwsze pytanie! !!

Drugie pytanie! !!

jesli pojazd jest zarejestrowany poza powiatem, to z bialych i tak musisz przerejestrowac na biale dla twojego powiatu :slight_smile:

po pierwsze zależy to od urzędu (w jednych 3 dni w innych 3 tygodnie i dłużej) po drugie , zależy to również od poprzedniego własciciela samochodu czym wcześniej zgłosi w swoim urzędzie sprzedaż auta tym wcześniej twój urząd wyda nowe dokumenty i tablice

jeżeli kupisz samochód zarejestrowany w tym samym urzędzie co Ty będziesz rejestrował to wymianie podlega tylko dowód rejestracyjny tablice pozostają stare ,koszt wymiany samego dowodu to chyba jakieś 30zł plus jakiś znaczek za 5zł .

Zbych 1 dzieki za odpowiedz na drugie pytanie :slight_smile: pomogles mi ale w pierwszym pytaniu moze nie dokonca jasno napisalem chodzi mi o koszt :stuck_out_tongue: czyli np. jest inny powiat no i wymieniam tablice czarne na białe lub białe na białe + dowód. jakie sa tego koszty mniejwiecej.

koszt wymiany tablic z czarnych na białe około 70zł

z białych na białe troche więcej o kilka zł ale też w granicach 70 , jeżeli auto z innego powiatu/ urzędu dochodzi koszt około 30zł wymiana dowodu i wydanie nalepki na szybe , opłate skarbową(znaczki skarbowe) mieli od nowego roku zlikwidować ale czy to zrobili to nie wiem , jezeli auto ma mniej jak miesiąc ważny przegląd przed rejestracją należy wykonać przegląd techniczny , jeżeli w umowie kupna-sprzedaży zawarta jest informacja że auto jest uszkodzone lub niepełnosprawne również przed rejestracją należy wykonać przegląd techniczny.

dzieki bardzo wszyscy zescie mi pomogli :slight_smile:

CLOSE