Rejestracja-Przegląd Samochodu Sprowadzonego - Nowe Zasady

Zamierzam zakupić autko sprowadzone z Niemiec które stoi w komisie Polskim bez tablic rejestracyjnych ,

z tego co sie dowidziałem to po kupieniu auta dostanę:

  • F-vat zakupu komisową

  • dowód rejestracyjny niemiecki + Karta Pojazdu Niemiecka

  • przegląd TUV ważny do 2014r

  • akcyzę

  • oświadczenie komisowe że pojazd został sprowadzony do Polski na lawecie bez numerów rejestracyjnych

  • tłumaczenie dokumentów ( Dowód Rejestracyjny Niemiecki + Karta Pojazdu Niemiecka)

i ja mam do oplacenia:

  • Recykling (500zł) ( i tu pytanie:

mam zaplacić za to ale dane mają być komisu -czy tak ma być ? )

  • Zarejestrowanie ( i tu pytanie :

żeby zarejestrować muszę mieć przegląd 1 w Polsce ale od 08.10.2012r nie można teraz bez tablic robić przeglądów )

z tego co wyczytalem to:

  • idziemy do Wydziału Komunikacji płacimy 62zł i dostajemy tablice czasowe na 30 dni + Miękki Dowód Rejestracyjny …

Kierowcy jednak muszą pamiętać, że taka tablica upoważnia tylko i wyłącznie do badania technicznego, co zresztą jest wyraźnie napisane w dokumencie wydawanym z takimi tablicami. Nie można na nich normalnie poruszać się po drogach

  • idziemy kupic OC (100zł na miesiąc) i jedziemy na 1- przegląd (98zł)

  • wracamy do Wydzialu Komunikacji i zwracamy czasowe tablice oraz pokazujemy przegląd i OC dostajemy normalne tablice + Miękki Dowód Rejestracyjny (250zł)

  • po miesiącu znów wracamy do Wydziału Komunikacji i dostajemy Twardy dowód rejestracyjny

Czy ktoś z was rejestrowal na nowych zasadach samochód sprowadzony bez tablic rejestracyjnych jak to wygladało ?

Oraz ile mam czasu po kupieniu auta na zarejestrowanie i zrobienie tych opłat (Recykling - Oc - Przegląd itd…)

Cześć,

co do opłaty recyklingowej - to płacisz ty, ale na dane komisu (komis powinien zmniejszyć kwotę do zapłaty za auto). Trochę dziwna praktyka, ale tak jest. Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy, to nie pomogę, auto miałem na czasowych tablicach i OC. Przegląd 1 w Polsce też już miałem załatwiony przez tzw.“autohandel” + wszystkie tłumaczenia.

Rysiek

jedna uwaga:

O ile się nie mylę to ubezpieczenia bez przeglądu nie dostaniesz.

to jak mam pojechac autem na przegląd ???

Dostanie bez problemu

a wykupić na miesiąc czy od razu pełny

Taniej będzie od razu pełny

U mnie jak ja rejestrowałem to babka w ogóle nie sprawdzała OC

Swoje auto miałem na “próbnych czerwonych”, kupiłem bez blach w 2006 roku, zarejestrowałem na próbne, później kupiłem ubezpieczenie abym mógł dojechać 500 kilometrów do domu, po drodze zrobiłem przegląd (drogo prawie 200 zł wybuliłem bo to pierwszy w kraju był), do tego akcyza (ale to zrobił sprowadzający), urząd skarbowy kolejna opłata (pcc), tłumaczenia dokumentów, ksero umowy kupna sprzedaży z potwierdzeniem notariusza, opłata recyklingowa (dane właściciela na którego będzie pojazd zarejestrowany) a później znowu opłata za kolejny dowód rejestracyjny i już normalne blachy… Dobra rada kopiuj sobie wszystkie dokumenty. A czasu masz? Przeważnie mówi się że miesiąc, ale w tym kraju nagle wszystko może się zmienić, więc im szybciej tym lepiej.

To jak później dopasujesz OC pełne do próbnych i normalnych tablic? W rozumieniu będziesz miał nieubezpieczone auto mając normalne tablice, nie będą się zgadzać numery tablic rejestracyjnych i te “normalne” blachy w systemie będą wisieć jako bez OC. Kwestią czasu będzie UFG prześle Ci wezwanie do zapłaty kary za brak OC. Dostajesz już właściwe tablice i w ten dzień ubezpieczasz znowu pojazd, z doświadczenia polecam jednak iść wypowiedzieć stare “miesięczne” ubezpieczenie zawarte do tablic próbnych.

To że nie sprawdziła, nie oznacza, że później nie sprawdzają choćby do wklepania w system CEPiK.

A nie przepiszą numeru rejestracyjnego w ubezpieczeniu ??? przecież OC jest na pojazd

tomal_ ,

Tablice tymczasowe i właściwe są takie same, później otrzymuje dowód rejestracyjny do tych tablic… tablic już nie będzie zmieniał

a przypadkiem nie dostaje się tablic czasowych czerwone Polskie

300px-F2tymcz.jpg

… a po przeglądzie dopiero te własciwe

Pltableseries2006.jpg

Nieee… od razu dostajesz tablice właściwe, tylko dowód rejestracyjny masz tymczasowy

czy aby na pewno ?

chodzi tu ciagle o te nowe zasady wprowadzone od 8.10.2012r - które muwią że trzeba robić pierwszy przegląd ale tylko z tablicami ważnymi innej opcji juz nie ma - więc jak ma sie pojazd bez tablic bo sprowadzony na lawecie to trzeba zakupić tablice czasowe za 62zł na 30 dni aby zrobić przegląd i one będą czerwone …