Rejestracja WinXP Home Edition

Witam wszystkich.

Ostatnio zakupiłem wyżej wymienionego Windowsa w wersji OEM wraz z klawiaturą. (Prosze bez dogryzek związanych z tym ze niby wcześniej miałem nie legala, miałem laptopa z orginałem tzn recovery Cd które robilo wszystko za mnie;-)) Problem jest taki że brak mi informacji co do rejestrowania/aktywowania tej wersji Windy. Slyszałem że po zainstalowaniu Windy ma sie na to 30dni. Co jest potrzebne do zarejestrowania Windy i pobierania normalnie aktualizacji z netu??

przepraszam za głupie pytaie ale nie chce mieć niespodzianki po zainstalowaniu Windowsa. I czy proces rejestracji odbywa sie w czasie instalacji czy jak sie juz Windows zainstaluje, jest to wazne dlamnie dlatego ze wpierw musze ustawić połączenie z netem. Dzięki za pomoc i prosze o odp

Nie wiem jak to odbywa się w Windows XP Home Edition ale pewnie podobnie jak w Professionalu :D, który przy instalacji jak masz kompa podpiętego do sieci sam się rejestruje, lub możesz to zrobić klikając na kluczyk w Tray’u lub Start/ Programy/ Akcesoria/ Narzedzia systemowe/ Aktywacja systemu Windows

Jak masz dostęp do neta to jak zainstalujesz xp i pierwsze uruchomienie bedzie to system zapyta cię jak chcesz aktywowować czy przez internet czy przez telefon jak wybierzesz przez neta to automatycznie sie połaczy i juz po robocie jak telefonicznie to musisz zadzwonić podać jakiś tam numer co sie wygeneruje wtedy pani ci poda numerek który wpiszesz i po kłopocie .

A jeszcze jedno czy jak aktwuje przez neta to też dostane taki numer który będe musiał gdzieś wpisać.

Dzięki za zainteresowanie i sorry za glupie pytanie, ale jak pisałem wyzej wole byc przygotowany. :wink:

Dzisiaj to robiłem,tak się składa.Na końcu instalacji ,zostaniesz zapytany: czy aktywacja przez net czy przez telefon?Jak przez net to :czy chcesz się tylko aktywować czy też również zarejestrować( rejestracja jest dobrowolna)Jak tylko aktywacja to odhaczasz swój wybór i klikasz dalej-koniec.Gdybyś jednak zechciał się zarejestrować ,(a dla czego nie?za pierwszym razem też to zrobiłem) to wpisujesz jakieś podstawowe dane ,które nie sprawią Ci najmniejszego kłopotu.Oczywiście możesz to zrobić, po zakończeniu instalacji ,w ciągu 30-stu dni…Kłopoty to możesz mieć póżniej ,bo teraz to już sprzedają tylko wersje ze zintegrowanym sp-2,ale to już inna bajka. Pozdro

co miałeś na mysli??

Dzięki za odpowiedzi juz wszystko wiem;-)

Bo nie wszyscy lubią sp2 a cięzko go usunąć jesli zostal wgrany odrazu podczas instalacji Windy. Pozatym teraz automatycznie jest instalowany podczas aktualizacji windy

– post 2 ----

Witam to jeszcze raz ja, na początku chcialem wszystkim podziekowac instalacja sie powiodła i juz mam swojego stacjonarnego czynnego.

Ale mam znów problem:P

Zarejestrowalem sie podałem swoje dane osobowe i wszystko ok. tylko nie dostałem numeru klijenta:( nie wiecie w jaki sposób go uzyskać??

Bo chciałbym dostać tą płytę z poprawkami:

http://www.msinfo.pl/msinfoweb2/Desktop … ?tabid=185

a tam taki klucz jest potrzebny do wpisania. i co teraz zrobic??

na maila nic nie przyszło a juz dobe czekam. Czy moge sie jeszcze raz zarejestrować?? A moze ten nr gdzies w systemie siedzi?

Prosze o pomoc i wskazówki.

Dzieki


Używaj funkcji zmień. Lazikar

Zadzwoń do pomocy technicznej Microsoft Poland:

http://support.microsoft.com/oas/defaul … 1&x=8&y=13

aby zarejstrować windowsa xp musisz przesłać fax z faktórą zakupu do firmy jak zadzwonisz to ci pani powie pod jaki numer wysłać sam tak zarejstrowałem :slight_smile: po wóch tygodniach przysłali mi dokumenty z numerem Id klijenta :slight_smile: