Rejestracje w studenckim USOSie

Cześć!

Piszę w sprawie może nie jakiejś zawiłej, ale dla laika dość męczącej. Część z Was pewnie miała kontakt z uczelnianym tworem, jakim jest usos. Rejestrujemy się w nim na przedmioty i robimy masę innych czynności. Usosy chyba nie różnią się w swojej funkcjonalności niczym pomiędzy uczelniami.

Chodzi konkretnie właśnie o rejestracje na przedmioty. Odbywa się ona przez wykorzystanie skryptu java. Niestety nie mam pojęcia, które informacje przydałyby się ewentualnym adwersarzom (ze źródła strony, coś z działki zasobów po kliknięciu w menu “zbadaj element”?). Na początek jedynie chcę się dowiedzieć, czy istniałaby możliwość rejestracji z konkretnego linku? Podczas rejestracji każdy ułamek sekund decyduje o zapisaniu, a jednak kliknięcie zabiera kilka drogich tych ułamków. Dlatego zastanawiam się, czy nie lepiej odświeżać ciągle stronę, mając już gotowy link, który zarejestrowałby mnie bezpośrednio na wskazany przedmiot. Nie ma z tym problemu podczas mniej skomplikowanej rejestracji na egzaminy, z której wyciągnięcie rzeczonego linku zajmuje tyle czasu, co kliknięcie w menu kontekstowym “kopiuj adres linku”.

Jeśli ktoś, coś, cokolwiek, to byłabym szalenie wdzięczna. :smiley:

ja mam na to taki sposób - odświeżam stronę, jak aktywacja jest już aktywna to szybko klikam na koszyczek i gotowe :slight_smile: najwazniejsze żeby usos się nie zawiesił :wink: ale na to już nie mamy wpływu :smiley: