Rejestrator BCS na innym łączu sieci bezprzewodowej

Witam, ostatnio podlaczylem bcs’a i wszystko ładnie działa, postanowiłem połączyć go przez lan aby z innego komputera oglądać, jednak działa on tylko na jednym komputerze, a w zakładce ''Virtual Server" moge przekierować tylko 3 porty, mimo ze miejsce w tabelce jest na 10.

Słyszałem tez można przez telefon mieć podglad kamer, jest to możliwe przez 3G czy tylko Wifi?

Tak. Trzeba przekierować porty na routerze, żeby mieć podgląd z zewnątrz. Bodajże port tcp 37777 i udp 37776. Potem wpisujesz w odpowiedniej aplikacji ip zewnętrzne i przekierowany port. Jeszcze zależy jaki masz router. Ja mam z orange i tam trzeba wybrać konfigurację “custom” dla NAT, bo są też domyślne z ustawionymi portami na stałe dla różnych aplikacji.

Wlaśnie w tym problem ze dziala tylko na jednym komputerze, a więcej portów nie mogę wpisać :C

I czy jest możliwość np. z innego wi-fi mieć podgląd na kamery?

No to musisz udostępnić rejestrator w Internecie. Tu masz to opisane krok po kroku: https://www.sklep-bcs.pl/aktualnosci,58,podglad_kamer_przez_internet_-_skonfiguruj_prace_rejestratora_w_sieci

Robiłem właśnie to samo i niestety tylko monitoring działa przez sieć pod którą podłączony jest BCS

Może sieci są izolowane. No to trzeba ustawić przekierowanie portów na routerze i według tego przekierowania skonfigurować program do podlądu kamer.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e9de88ab1ce75d5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/323bd9e69a77a3b4.html 

rozumiem że o to chodzi? 

(123 oznacza ze takie samo ip wpisane jest)

To samo IP działa, jak komputery są w tej samej sieci lokalnej. To to są sieci izolowane, to urządzenia nie będą się widzieć. Jak masz połączenie przez internet to cały ruch musi być ustawiony na routerze internetowym. Pytanie podstawowe: czy ping z komputera do BCS-a działa? Urządzenia się widzą w sieci?

I jeszcze jedno. Jak BCS jest w strefie zemitarylizowanej, to też ustawiasz na routerze, to nie musisz nic kombinować. Masz wogóle dostęp do BCS-a z internetu, czy podgląd ma działaćtylko w sieci lokalnej?

W sieci się widzą, normalnie po adresie IP wpisywanym w przeglądarke działa, przez PSS też działa i telefon przez aplikacje iDMSS również działa [tylko pod wifi]. 

Właśnie ja chcę oglądać obraz np. 500km dalej, więc chciałbym ten podgląd z internetu.

 

Nie ogarniam paru rzeczy np. pytania [czy ping z komputera do bcsa dziala?] jestem w tym zielony.