Rejestrator jazdy do samochodu jaki dobry?

Czy możecie polecić jakiś dobry rejestrator jazdy do 300zł? Na kartę .

G1WH (oryginalny, nie jakąś podrobioną wersję - poczytaj jak rozpoznać podóbki). Jak chcesz, mogę zrobić test tej kamerki na blogu.

dzięki a co powiecie na KAMERA PRESTIGIO RoadRunner 505 +16GB cl.10 UHS-1

Podobno psuje się bardzo szybko. Pamiętaj też, że k.pamięci dobierasz pod wideorejestrator - czasem 10UHS nie będzie dobrym wyborem, lepiej 6-8kę. Szukaj czegoś z szerokim kątem “patrzenia” min. 140 (np. G1WH). Szukaj czegoś na procesorze Novatek NT96650 (G1WH, GT550W, GT550WS) - stosunek jakości do ceny rewelacja. Kamera też ma być dyskretna, łatwo się zamontować np. pod lusterkiem - wielki ekranik to żadne ułatwienie.

Tak jak bachus pisze coś na Novatec 96650. Jest ich kilka, można sobie coś wybrać z przedziału 170-700 zł więc i po taniości, i po burżujsku. Co kto potrzebuje, a kamerki na tym procku biją większość innych modeli. Jedynie najbardziej topowe kamerki na innych podzespołach mogą z nimi konkurować, ale one już zdecydowanie przekraczają budżet 300, czy 600 zł :wink:

 

Ja mam  GT680W. Najtańsze są G1W, nieco droższe G1WH. Z ich taniością wiążą się pewnie drobne mankamenty, ale i tak nie ma w ogóle co porównywać z jakimiś zabawkami od Mio, czy Prestigio. Jeśli chodzi o jakość obrazu to zwyczajnie dzieli je przepaść. 

 

Tutaj przykładowe linki do moich filmów, yotube dość istotnie obniża jakość nawet w FullHD, ale i tak możesz sobie porównać z innymi:

W nocy 

http://www.youtube.com/watch?v=LN7ZMvKgaxg

W dzień 

http://www.youtube.com/watch?v=f51egEddzT0

 

Większość kamerek na innych podzespołach szczególnie w nocy nagrywa bardzo marnie. 

G1WH - troszkę wkurzający jest (dla większości tych konstrukcji) słyszalny w tle “piskliwy” pogłos (ale to jest minimalny mankament). Ogromny plus to alternatywne firmware (ja właśnie korzystam z fimrwate od GT680W), które podnoszą bitrate i dodają sporo opcji. Ja dodatkowo dokupiłem adaptor (pierścień) i założyłem na niego filtr polaryzacyjny z aparatu, więc nie odbija się szyba samochodu. Jak będę miał troszkę czasu, to wrzucę testy.

bachus , z chęcia sam zobaczyłbym test. A  może używałeś MiVue i możesz porównać. Jak na razie to lepszych wideorejestratorów nie widziałem w “akcji”.

  • G1WH

  • standardowa jakość (fine),

@mko11

A kysz!! :stuck_out_tongue: Wrzuć lepiej nocne nagranie z tej ‘najlepszej’ kamery, bo z tego co widzę w necie to raczej bieda, a kasy wcale mało nie chcą. Trochę żałosne jest takie zakłamywanie rzeczywistości, ale tonący brzytwy się chwyta. Od kiedy lepsze kamerki sprowadzają do PL coraz ciężej ludziom wciskać totalny chłam wmawiając, że tak dobrze. 

 

 

Aha, pociągnięcie sobie kabelka np. podsufitka-słupek-gniazdko to robota na 15-20 min (jak się robi to pierwszy raz).  Żadna filozofia, wystarczy śrubokręt. Chyba, że ktoś chce bezpośrednio do akumulatora, czy np. zasilania lampki w w podsufitce podłączać. 

 

No dokładnie. 4.5 kabel, podsufitka, boczny słupek i potem do gniazda zapalniczki. Bez śrubokręta, zajęło mi to może 10 minut.

Bardzo dobrym wideorejestratorem jest sprzęcik Xiaomi YI Dash (http://eleosklep.pl/wideorejestrator-xiaomi-yi-dash-wifi-p-51.html). Szeroki kąt widzenia 165st, nagrywa w full HD w 60 klatkach. Po kilku tyg użytkowania mogę powiedzieć, że za tą cenę to jest chyba jeden z najlepszych wideorejestratorów z jakich miałem okazje korzystać.