Rejestrowanie wyswietlen banera

Witam,

mam pytanie, co uzyc jakiego programu albo jakiego licznika stron aby zliczyc ilosc wyswietlen banera reklamowego. Tylko ten baner umieszczony jest na roznych forach. Prosilbym o jakies rozwiazanie bo sam nie weim jak sie za to zabrac. :confused:

Może załóż sobie konto na np. stat24.pl i wstaw licznik na stronkę. Są tam specjalne liczniki i będziesz wiedział ile było odsłon strony czyli ile razy banner był oglądany.

hmm powiem tak fajna stronka z licznikami ale ja bym chcial aby tym licznikiem byl sam baner po prostu nie chce aby sie cos kolo niego wyswietlalo jeszcze. Czy cos takiego da sie zrobic?

Jasne że się da. Umieszczasz banner na swojej stronie. Piszesz skrypt, który po każdym swoim wywołaniu dodaje 1 do bazy danych (licznika), pobiera obrazek i ostatecznie go wyświetla. Jest to bardzo proste rozwiązanie. Rolę bazy może pełnić plik tekstowy.

<?php

$open=fopen('licznik.txt','r');

flock($open,1);

$zawartosc=fread($open,filesize('licznik.txt'));

flock($open,3);

fclose($open);


if($zawartosc=='') $zawartosc=1; else $zawartosc++;


$open=fopen('licznik.txt','w');

flock($open,2);

$zawartosc=fwrite($open,$zawartosc);

flock($open,3);

fclose($open);


header('Content-type: image/gif');

$obraz=imagecreatefromgif('banner.gif');

imagegif($obraz);

imagedestroy($obraz);

?>

I ten kod zajmie się zarówno liczeniem, jak i wyświetleniem bannera.

Pisałem z pamięci, może gdzieś zrobiłem błąd.

tak czatuje tutaj na tym temacie i se kombinuje i dzieki za odpowiedz ale mnie nie chodzi o stronke moja, mnie chodzi o banner ktory ma licznik w sobie i ten kod da sie wkleic do sygnaturki pod wypowiedziami moimi na danym FORUM.

wlasnie kutar to zrobil o co prosiles po prostu odnosisz sie do tego skryptu jako do obrazka czyli zapisujesz u siebie na serwerze ten skrypt jako np: skrypt.php a potem odnosisz sie do niego poprzez

[img=twojserwer/skrypt.php][/img]

Zrobilem jak mowiliscie, droop mi pomogl ale i tak i tak mi sie wyswietla tylko jak wchodze w tego php okienko z napisem obrazek a wlasciwy obrazek sie nie pojawia… umieszczalem na serwerach najroznieszych

na tych yoyach na lycosach na friko i mimo ze ma to najnowszy php to jednak sie nie da tego wswietlic… droop wyslal mi link i dzialalo ale na jakim ty to serwerze miales to ja juz nie wiem … generalnie help!!

Wszystko musisz mieś na jednym serwerze z obsługą PHP. Pliki o nazwach:

licznik.txt - plik tekstowy gdzie będą zapisywać się odwiedziny

banner.gif - to jest banner, który ma się pojawiać

skrypt.php - to jest skrypt, który zapisze wyniki a następnie wyświetli banner, to do niego się odwołuj (tzn. adresuj linki), a nie bezpośrednio do banner.gif

dobra juz sprawa zalatwiona mam zrobione thx za pomoc :slight_smile: