Ręka w gipsie brak czucia w palcu

Hej mam pytanie mam mocno stłuczonego palca i chirurg dał mi gips na 10 dni jednak po ok 2 dniach od czasu do czasu traciłem czucie w palcu i okolicach. Więc postanowiłem sobie poprawić szynę odwinąłem bandaż wyjąłem rękę na chwilę z gipsu a palec cały siny ( nawet tam gdzie wcześniej nie był ) Czy to są podstawy do zgłoszenia się do lekarza ? żeby nie wyśmiał ani nic. I druga rzecz czy jest szansa starania się o sam opatrunek na rękę ?

 

Wiem że to nie jest forum medyczne ale może jednak ktoś będzie wiedział co zrobić z góry dzięki

Natychmiast do lekarza! Jeśli straciłeś czucie, to to może być bardzo zły znak - dobrze, że zdjąłeś opatrunek, bo mogłoby być jeszcze gorzej. Różne rzeczy mogą się dziać - nie będę Cie straszyć, ale idź najszybciej jak to możliwe - jeśli nie publicznie to prywatnie, bo tu nie ma co czekać.

Tutaj nie ma żartów zap… do lekarza.

Witam !

 

Moim zdaniem są podstawy do zgłoszenia się do lekarza ( brak czucia i siny kolor ) i to jak najszybciej !

Ok dzięki aktualnie mam założoną i teraz normalnie poruszam nim ale od czasu do czasu czuję takie ogiełki ( cierpnieje ) no cóż wybiorę się do lekarza niech to sprawdzi Dzięki panowie za szybkie odpowiedzi

Jeśli możesz już ruszać i wróciło czucie, to dobrze, gdybyś zignorował sprawę, to mógłbyś nawet palca stracić. Jednak do lekarza nadal trzeba iść by wszystko sprawdził.

Jeszcze mam takie pytanie chirurg może być inny niż ten który zakładał mi gips?

Hej,

Lepiej żeby był inny - bo ten sam znów źle Ci założy gips…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Idź jeszcze do innego chirurga/szpitala bo ten co założył Tobie gips to jakiś “konował”.

Są, istnieją różne gipsy, jeden od drugiego bardzo się różni.

Poproś o ponowne badanie oraz prześwietlenie.