Reklama na forum

Zainstalujcie sobie AdBlock i nikt nie będzie miał problemu z reklamami jak ja :

Kliknij aby zobaczyć screena

Gdyby nie ten temat nawet bym nie wiedział o reklamie :slight_smile:

fajnie że “pomagacie” utrzymać serwis z którego korzystacie… :x :expressionless:

dobra sorry Krogulec , mój błąd nie doczytałem posta

Myślałem że płacą wam za wyświetlanie reklamy a nie za wejścia :frowning:

Jeżeli tak to dajcie mi linka to sobie zapisze.

Reklamy są obsługiwane przez jakiś rotator. Często kierują do Gamikaze lub TechIt. Musisz sam co jakiś czas sprawdzać np. w IE (blee)

Jak na razie nie widzę żadnych reklam poza TechIT i Gamikaze, które raczej nie przynoszą Wam żadnych profitów poza zwiększeniem liczby wejść na nowe serwisy. Ale sądzę, że niedługo doczekam się innych reklam na bannerze.

Nie dałoby się go jakoś wkomponować w to zielone pole na górze strony, podobnie jak było przedtem? To wyglądało jednak lepiej, choć nie wiem jak by było z 4 razy większym bannerem, jaki jest obecnie.

Raz widziałem dziś reklamę zdaje się Samsunga, i raz była też reklama “Internetowych testów ciążowych” :stuck_out_tongue:

Krogulec , a mi coś tu nie pasuje miała być reklama która zarobi na nowe serwery łącza itp… a tu reklama innego własnego serwisu :? byc moze źle rozumuje ?

Spokojnie, dzisiaj sie pojawiło miejsce i myślisz że od razu reklamodawcy będą walić drzwiami i oknami ?

Na razie jest miejsce i trzeba go wykorzystać do dobrych celów.

(tryb ironiczny on) Dziękujemy za wsparcie. Szkoda, że 100% użytkowników tak nie robi - wtedy od razu i z czystym sumieniem moglibyśmy zawinąć manatki… (tryb ironiczny off)

W sytuacji kiedy blokujesz wyświetlanie naprawdę nie ma to żadnego znaczenia, nie uważasz?

Nie da się - większość bannerów to będą tzw. double billboardy (czyli dwa razy wyższe niż to co jest obecnie - pisałem o tym w pierwszym poście). Gdybyśmy umieścili je w nagłówku to wyglądałoby to jeszcze bardziej koszmarnie. Poza tym w 800x600 nie mieściło by się już logo. Na większości for taka reklama jest emitowana zresztą w analogicznym miejscu - nie jest to przypadek…

Zaznaczam, że wcale nie jesteśmy tym faktem zachwyceni ale nie za bardzo mamy inne wyjście… O powodach pisałem szerzej w pierwszym poście w tym wątku.

Dokładnie tak jak pisze fiesta - to na razie “rozruch”. Właściwe bannery pojawią się jutro…

To w takim razie wyłączam Ad-blocka na tej stronie, bo wcześniej napisałem, że ładnie blokuje. Nie za bardzo znam się na tym jak to wygląda z reklamami, więc byłem nieświadomy :slight_smile:

a jbc to wciąż czekan na nr konta. Kokosów nie będzie, ale jak to mówią “Grosz do grosza…”

HAle z tą reklamą “sprawdź, czy jesteś w ciąży” - trafiliście jak kulą w płot. Przecież na tym forum nie ma grupy docelowej dla takiej reklamy.

Hmmm a skąd masz takie szczegółowe informacje, prowadziłeś jakieś statystyki ??

Za to do Włatcuf Móch na Ipla grupa docelowa jest aż zbyt wielka :stuck_out_tongue:

Szkoda, że nowa reklama zużywa w moim przypadku ~ 88% procesora, a więc bez zablokowania reklamy nie obeszłoby się.

Od dziś minimalne wymagania forum, to procesor dwurdzeniowy :expressionless:

Potwierdzam, po wyłączeniu karty z forum użycie procka spada do 17%.

Z tą nową reklamą przegieliście.

:twisted:

Nom też tak uważam na moim aktualnym gracie da się odczuć spadek wydajności…

Chyba nie do końca rozumiesz jak to działa. To reklamodawca wykupuje powierzchnię reklamową i to on decyduje co reklamować. Więc jeżeli ktoś miał trafić kulą w płot to on choć w tym konkretnym przypadku wcale tak nie musi być ponieważ wbrew temu co może się wydawać “płeć piękna” to mniej więcej 40% odwiedzających - Panie są jednak mniej aktywne.

Niestety to nie my robimy te bannery tylko reklamodawca. Przykro mi ale najczęściej nie mamy w ogóle wpływu na to jak dana reklama wygląda czy jest zrobiona. Szczerze mówiąc nie zauważyliśmy w tym przypadku u siebie jakiegoś dużego obciążenia. Niemniej jeżeli faktycznie tak jest to banner podmienimy lub zdejmiemy - ze względu na późną godzinę stanie się to jednak najwcześniej jutro.

Zdaję sobie z tego sprawę.

Nie każdy pracuje na takim “wypasionym” sprzęcie jak Wy zawodowcy, a forum jest dla wszystkich nawet z tym słabszym sprzętem.

:slight_smile:

Aktualnie pracuję na zestawie z nowo postawionym XP prof i NIS 2009, procek 1,6 i 512 RAMu i objawy znacznego obciązenia reklamą są odczuwalne.

Rozmiar reklam też większy niż ten co był obiecany.

:?

Cierpliwie czekamy :slight_smile:

Sprawdziłem - faktycznie na słabszych maszynach jest trochę wyższe obciążenie. Tymczasowo ustawiliśmy ograniczenie ilości wyświetleń na jednego użytkownika - od teraz ta reklama powinna się pojawić każdemu maksymalnie 3 razy, później już nie będzie się emitować (chyba, że wyczyścisz cookies). Ograniczenie to zacznie działać za około 30 min.

Niestety rozmiar reklam jest dokładnie taki jak był “obiecany” - przeczytaj mojego pierwszego posta w tym wątku. Jest tam też wyjaśnienie dlaczego reklama ma taki konkretnie rozmiar…