Reklama na forum

Zapewne wielu z Was doświadczyło wczorajszego “mulenia” forum i vortalu. Tomek pisał o tym w dzisiejszym newsie. W wielkim skrócie - awaria leży po stronie naszego dostawcy łącz (Crowley) i nie mamy niestety na nią wpływu.

To niestety nie pierwsze problemy z Crowley’em. Od pewnego czasu jakość świadczonych przez nich usług bardzo delikatnie mówiąc obniżyła się dużo poniżej oczekiwanych przez nas standardów. Mimo tego, że nasza infrastruktura jest odpowiednio zabezpieczona i skonfigurowana, a serwery chodzą w klastrze zapewniającym wysoką dostępność, są to problemy, które leżą poza nami. Nie możemy na to dłużej pozwolić - wczorajsza (i częściowo również dzisiejsza) awaria przebrała miarkę… Rozwiązanie jest jedno - przeniesienie całej infrastruktury (serwery, routery) do innej serwerowni u innego operatora gwarantującego wyższy poziom jakości usług. Problemy są dwa - serwery i koszty. Część wykorzystywanych przez nas maszyn to jeszcze serwery w obudowach typu tower, a nie rack przystosowanych do montażu w specjalnych szafach 19". Nie chcę wnikać w uwarunkowania techniczne ale aby przenieść się do nowej serwerowni musimy je zamienić na serwery rackowe. Spodziewamy się także podwyżki kosztów utrzymania infrastruktury i łącza.

To wszystko powoduje, że jesteśmy niestety zmuszeni do szukania środków na tą inwestycję. Pomijając hipotetyczne pomysły jakiejś zbiórki najbardziej prostą i stosunkowo “bezbolesną” metodą na ich pozyskanie jest wprowadzenie większej reklamy na forum. Mamy dwie możliwości: wprowadzenie tzw. toplayerów albo tzw. double billboardów. Pierwsze z nich to reklamy przysłaniające treść (nazywane też czasmi - choć nieprawidłowo - pop-up’ami). Jak już pisałem jakiś czas temu tego typu reklam nie chcemy emitować. Zdarzyło się tak raz i mam nadzieję, że szybko nie powtórzy. Pozostaje więc tzw. double billboard to reklama o wysokości podwójnego billboarda (to forma która emitowana jest w nagłówku vortalu), którą chcemy umieścić na forum rezygnując jednocześnie z małego bannerka, który obecnie jest emitowany i zmniejszając wysokość nagłówka na forum. Jest to najpopularniejsza obecnie forma reklamowa stosowana przez reklamodawców i mając do wyboru toplayera i double billboarda ten drugi jest z całą pewnością “mniejszym złem”, przede wszystkim dlatego, że nie przysłania treści i w związku z tym nie jest uciążliwy. W tym miejscu będzie mógł być z powodzeniem emitowany zamiennie również zwykły billboard.

Reklama tego typu funkcjonuje na praktycznie wszystkich forach - emitowana jest zazwyczaj pomiędzy nagłówkiem, a listą działów czy też wątków. Analogicznie zamierzamy ją umieścić na naszym forum.

Mamy nadzieję, że decyzję tą przyjmiecie ze zrozumieniem.

Jak dla mnie taka nieszkodliwa reklama o jakiej piszesz może być tu cały czas :wink:

Wiem że każda złotówka się liczy więc jeśli zdecydujecie się na podanie numeru konta żeby wpłacić jakąś sumkę na ten cel to na pewno dorzucę coś od siebie.

I myślę że nie tylko ja ale także i inni userzy. :slight_smile:

Jestem z Wami :wink:

Hmm nie za bardzo wiem czy w tym temacie można się wypowiadać na temat tego pomysłu (a może postanowienia) bo nie ma żadnego pytania ale temat nie jest zablokowany :roll: W każdym mondzie razie uważam że to bardzo dobrze że administracja informuje o tym userów. Uważam że taka reklama nie będzie przeszkadzać a dzięki temu nasz ulubiony vortal przetrwa czas kryzysu :slight_smile:

Nie powiem, aby mnie cieszyła ta myśl. Nadal mam w pamięci czasy, gdy DP były zupełnie wolne od reklam. Ale rozumiem. Taki ruch niesie ze sobą takie konsekwencje. Jak już gdzieś wcześniej pisałem. Zniosę wszystko poza jednym - dźwięk w reklamach flash. Często słucham muzyki dość głośno… czy to na słuchawkach, czy głośnikach. Wyobrażacie sobie, co się dzieje gdy niespodziewanie zacznie wyć mi z przeglądarki reklama ? Odrazu zaznaczam, że jeżeli taka sytuacja się wydarzy, wyłączam wszystkie reklamy na DP i forum.

Powodzenia chłopaki! Kawał dobrej roboty robicie… :slight_smile:

Administracja, z Vortalu i forum nie zrobi cyrku z grającymi i mrugającymi reklamami raczej hehe :stuck_out_tongue:

Reklama to raczej dobry pomysł jeśli ma pomóc serwisowi dobreprogramy.pl Oby nie była jednak za duża… :wink: Ale tylko nie pop up…

wiadomo, że koszta wzrastają, a taka metoda rekompensaty wzrostu kosztów zdaje się być najprostszym (co nie znaczy złym) rozwiązaniem

zobaczymy jak będzie…

jak zauważył Vanshei przydałby się nr konta :smiley: jak będę miał chwile to coś prześlę

Również wspomogę :wink:

Bardzo dziękujemy za te deklaracje :slight_smile: Nie chcemy na razie robić klasycznej zbiórki - po doświadczeniach np. Wikipedii wiemy, że ciężko namówić większą liczbę ludzi na takie wsparcie. Mamy jednak pewną koncepcję długofalowego programu dla stałych czytelników - na razie nie chcę zdradzać szczegółów bo jest to jeszcze w fazie planowania, a mamy dużo innych rzeczy teraz na głowie… W każdym bądź razie raz jeszcze dziękujemy za chęć pomocy :slight_smile:

Wszystko chowacie w tajemnicy :stuck_out_tongue: :wink:

Pozostaje czekać i trzymać kciuki za wyjście z tego dołka. :smiley:

Dołączam się. :smiley:

no ok ja także jestem jak najbardziej za, może w końcu wyszukiwarka będzie stabilnie działała na forum :smiley: także się ciesz ze administracja informuje za w czasu użytkowników o tym fakcie, moim zdaniem każde reklamy moga być we wspomnianych miejscach

oprócz dźwiękowych i oby to nie były kontekstowe reklamy tekstowe (np. AdSense), chyba że gdzieś na dole forum :smiley: jak dla mnie fatalne to wygląda szczególnie między pierwszym i drugim postem, a jeśli chodzi o zbiórkę także jestem za, przywoływany przypadek Wikipedii jest oczywiście słuszny ale w końcu w tym roku dużo przed zamierzonym czasem zebrali wymagana kwotę

no i jest reklama… na razie nie jest bardzo uprzykrzająca, no ale zobaczymy jak będzie, niestety skrócenie nagłówka forum negatywnie wpłynęło na napis, mam wrażenie, że odbicie ucina się dość drastycznie zamiast zanikać gradientem. również link do galerii jest nadal nieprawidłowo ostylowany

Po wejściu w galerię nie ma loga ani napisów na górze. (stało się to po dodaniu tych reklam i z mianie tego logo czy co się tam zmieniło xD)

http://www.otofotki.pl/img6/pokaz.php?i … owek01.jpg

Już wszystko powinno być dobrze :slight_smile: Dzięki za zgłoszenie.

moim skromnym zdaniem wyglądało lepiej jak “reklama” gamikaze była nad wyszukiwarką ponieważ bardziej się wkomponowywała w layout

Naszym też ale powodem tej zmiany nie jest to, że tak się nam bardziej podoba czy nie podoba - przeczytaj proszę mojego pierwszego posta w tym wątku.

ciemniejsze tło moglo by być pod reklamą bo bardzo po oczach daje

Ad-block sam fajnie zablokował baner. Połapałem się tylko po tym, że został sam napis Reklama. Więc nie jest źle :slight_smile: